Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Tajemnice Nakła Śląskiego, czyli spacer z Romanem Gatysem

esp 18:00, 06.08.2025 Aktualizacja: 05:23, 27.10.2025
Zbiórka będzie przy pałacu w Nakle Śląskim. Fot. Archiwum CEKUŚ Zbiórka będzie przy pałacu w Nakle Śląskim. Fot. Archiwum CEKUŚ

Mosty Historii i Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zapraszają na "Moje Nokło", czyli spacer po Nakle Śląskim.

– Pozornie zwyczajne zakątki Nakła Śląskiego skrywają fascynujące historie – zachęcają organizatorzy.

Na trasie znajdą się m.in.: Aleja Lipowa, kościół, tor wyścigowy, dawna oranżeria, remiza OSP, kapliczka, sztajgerka, karczma, destylarnia i szkoła.

Udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 505-802-207. Zbiórka w niedzielę, 10 sierpnia o godz. 15 przy pałacu w Nakle Śląskim.

Nieformalną grupę Mosty Historii tworzą Anna Kempa-Gąsior, Robert Piontek i Aleksandra Górnaś.

- Czy znasz historie, które kryją się za mijanymi codziennie budynkami, drzewami, nazwami ulic? Czy wiesz, kim byli ludzie, którzy tworzyli miejsca, w których dziś mieszkamy? Mosty Historii to nowa, oddolna inicjatywa mieszkańców gminy Świerklaniec, która zaprasza do wspólnego odkrywania lokalnego dziedzictwa – z pasją, uważnością i szacunkiem dla przeszłości – podkreślają.

 Chodzi o ocalenia pamięci o ludziach, miejscach i historiach, które nas ukształtowały.

Członkowie Mostów Historii zwracają uwagę, że bardzo istotne jest zaangażowanie niezwykłych osób – pasjonatów, regionalistów i przewodników, którzy dzielą się swoją wiedzą, charyzmą i miłością do przeszłości. Równie ważna jest współpraca z instytucjami – Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim oraz gminą Świerklaniec. Udało się tez pozyskać dofinansowanie z programu Śląskie NOWEFIO.

Czytaj też:

Tarnowskie Góry. Remont i zajęty parking

Tarnowskie Góry. Wolna amerykanka przy parkowaniu

Powiat tarnogórski. Można pomóc choremu 13-latkowi

Tarnowskie Góry. Tragedia w ogrodzie parafialnym

[ZT]62898[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%