Zamknij
REKLAMA

Łąki kwietne wreszcie w Tarnowskich Górach. Gdzie powstaną?

19:10, 28.05.2020 | aj
Skomentuj Fot. UM w Tarnowskich Górach
REKLAMA

W sąsiedztwie Domu Kultury Jubilat w Starych Tarnowicach wkrótce wyrośnie łąka kwietna. Właśnie skończono przygotowanie podłoża oraz wysiew mieszanki traw z kwiatami polnymi. Wśród nich jest mak polny, chaber bławatek, złocień właściwy i ślaz piżmowy.

Łąki w okolicy ul. Morcinka i ul. Opatowickiej zajmą w sumie powierzchnia ok. 900 m kw. Łąka kwietna będzie też przed siedzibą Tarnogórskiego Centrum Kultury. Założeniem łąki pochwaliła się także firma Hunter Polska. Z kolei Stowarzyszenie Nasz Samorząd otrzymało dotację w wysokości 2649 zł. Dzięki temu w mieście będzie można wysiać  ok. 500 m kw. łąk kwietnych. Stowarzyszenie złożyło wniosek w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i otrzymało pełną wnioskowaną kwotę. Pod uwagę brane są m.in. tereny przed szkołami w centrum miasta.

Powstania łąk kwietnych domagali się mieszkańcy Tarnowskich Gór. Petycję podpisało w ubiegłym roku ponad 900 osób. Urzędnicy odpowiedzieli, że łąki powstaną w 2020 na terenie rekreacyjnym na ul. Morcinka i innych nieużytkach. Ale nie ma co liczyć na nie w centrum.

"Wprowadzenie łąk kwietnych w ścisłym centrum nie jest możliwe, gdyż gmina administruje zaledwie kilkoma zieleńcami, na których znajdują się skupiska drzew, kwitnących krzewów, kwietniki ziemne i bylinowe – trawy ozdobne oraz różanki, dla których tłem powinny być raczej trawniki dywanowe" – napisali.

Ale urząd zapowiada ograniczenie koszenia gminnych terenów zielonych. Ma to sprzyjać bioróżnorodności oraz poprawi retencję wody, ograniczając wysychanie tych terenów. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

OloOlo

1 2

Co za kit. Przeciez juz w kolejnym roku tam bedzie mnostwo chwastow. I smieci , nie da sie dbac o takie tereny nie koszac ich. Dla mnie to bzdury. 20:54, 28.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Bolo Bolo

0 1

Olo idz sie wyspi a nie p..... L 02:17, 29.05.2020


olo ty mnie nieolo ty mnie nie

1 1

nie wk***, nie śmieć, a jeśli nie ty to posprzątasz i nie będzie śmieci tam 04:31, 29.05.2020