Zamknij
REKLAMA

Koniec restrykcji dla Ślązków. Granica została dzisiaj otwarta

10:05, 30.06.2020 | J.M.
Skomentuj Od dzisiaj mieszkańcy województwa śląskiego mogą swobodnie podróżować do Czech. Fot. Pixabay
REKLAMA

Od dzisiaj, 30 czerwca zgodnie z decyzją rządu Republiki Czeskiej, mieszkańcy województwa śląskiego mogą swobodnie podróżować do Czech.

Oznacza to możliwość podróży tranzytem przez teren państwa naszych południowych sąsiadów, jak i wznowienie ruchu turystycznego w Czechach dla turystów z naszego województwa.

Od dzisiaj województwo śląskie zakwalifikowano do regionów niskiego ryzyka zachorowania na koronawirusa. System oznakowania państw europejskich pod kątem możliwości i bezpieczeństwa podróżowania "Semafor" zakłada rozróżnienie na kraje oraz regiony niskiego, średniego i wysokiego ryzyka zachorowania na koronawirusa.

Dla obywateli państw uznanych za kraje niskiego ryzyka zniesiono przy wjeździe na terytorium Republiki Czeskiej obowiązek przedłożenia negatywnego testu na obecność Covid-19 czy poddania się kwarantannie.

Jak ostrzega polskie MSZ, przyjęte rozwiązania zależą ściśle od sytuacji epidemiologicznej w obu krajach, mogą ulec zmianie i nadal konieczne jest śledzenie wewnętrznych regulacji Polski i Czech dotyczące przekraczania granicy.

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA