Zamknij

Po osiedlu wkrótce będzie można jeździć tylko w jednym kierunku?

17:38, 20.10.2020 | esp
Skomentuj Nowa organizacja ruchu na osiedlu w Miasteczku Śląskim ma być wprowadzona w przyszłym roku. Fot. Agnieszka Reczkin
REKLAMA

Trwa opracowywanie projektu nowej organizacji ruchu na osiedlu w Miasteczku Śląskim. Po nowemu mieszkańcy mają jeździć od wiosny przyszłego roku.

Burmistrz Michał Skrzydło mówi, że chodzi o stworzenie prostego oznakowania, tak by na jednym skrzyżowaniu nie stało kilka znaków, co może dezorientować kierowców. – Chcemy je ograniczyć do minimum – podkreśla. Pierwsze podejście już było, przygotowano projekt, skonsultowano go z policją, jednak uwagi miało starostwo powiatowe. Prace wciąż więc trwają.

[ZT]28327[/ZT]

Istotny jest zamiar wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na części ul. Srebrnej, tej która tworzy "obwodnicę" osiedla. Do tego dochodzi koncepcja wprowadzenia skrzyżowań równorzędnych. Zdaniem burmistrza naturalnie wymuszałyby wolniejszą jazdę i dzięki temu można by zrezygnować z progów zwalniających. Michał Skrzydło zauważa, że są uciążliwe przede wszystkim dla mieszkańców, bo piraci drogowi zbyt często po osiedlu nie szaleją.

– Przy czym na pewno pozostanie próg zwalniający przy przedszkolu – dodaje burmistrz.

Miasto zleciło też firmie przygotowanie koncepcji miejsc parkingowych. Michał Skrzydło wyjaśnia, że jeszcze za kadencji jego poprzednika mówiono o powstaniu dwóch większych parkingów, na nowym terenie. Jednak zdaniem obecnego włodarza miasta, większy sens ma poszukanie dostępnych miejsc na osiedlu. Chodzi o to, by powstało więcej parkingów, ale mniejszych. Koncepcja ma być gotowa do końca listopada.

Jeżeli chodzi o projekt nowej organizacji ruchu na osiedlu, to ma by gotowy do końca roku. Samo nowe oznakowanie pionowe i poziome ma być wykonywane wiosną przyszłego roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA