Zamknij
REKLAMAWyposażenie kuchni - porównaj na Ceneo

Po wodnym placu zabaw czas na basen i kompleks sportowy

08:04, 08.01.2021 | aj
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Basen pływacki z ośmioma torami, strefa rekreacyjna dla dzieci, SPA, hala sportowa, siłowania i strzelnica. Tak ma wyglądać kompleks sportowy w Piekarach Śląskich. 

Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie kompletnej procedury konkursowej na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obiektu. 

 – Po zakończeniu konkursu wybierzemy najlepsze rozwiązania i zaprojektujemy obiekt marzeń – zapowiada wiceprezydent Krzysztof Turzański. 

Kompleks ma powstać w IV etapach. Plany obejmują basen pływacki z ośmioma torami, a do tego strefę rekreacyjną dla dzieci (etap pierwszy), SPA i strefę cichą (etap drugi). Hala sportowa i siłownia to etap trzeci, a strzelnica sportowa – czwarty.

"Zanim wbijemy pierwszą łopatę upłynie jeszcze wiele miesięcy, ale rozpoczynamy prace projektowe. (...) To poważne wyzwanie, ale możliwe do realizacji. Nie boimy się trudnych inwestycji, o czym nie raz się państwo przekonali i mimo trudności potrafimy doprowadzić je do końca. Tak będzie i tym razem. Przygotowywaliśmy do tego długo. Zrobiliśmy badania geologiczne gruntu, obejrzeliśmy różne obiekty w całym kraju, rozmawialiśmy z osobami odpowiedzialnymi za ich utrzymanie. Poznaliśmy mocne i słabe strony różnych rozwiązań. Czas pójść krok dalej" – pisze Turzański.

Wiadomo, że projekt nie miał pełnego poparcia w radzie, ale wystarczyły głosy Obywatelskiego Klubu Radnych i Naszych Piekar. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (3)

nicknick

1 2

Myśliwiec to ćwok 08:29, 08.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OloOlo

1 0

Ale wiesz ze nie jestes anonimowy ? 12:27, 08.01.2021


do nickdo nick

1 0

kto to mysliwiec co to cwok? 10:49, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMANarty i inne na Ceneo