Zamknij
REKLAMANarzędzia i akcesoria do ogrodu - wybierz na Ceneo.pl

Zwolnieni z Teorii dla Cichego Kąta. Licealiści pomagają bezdomnym zwierzętom

15:51, 08.04.2021 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum organizatorów
REKLAMA

Pomoc dla zwierzaków z azylu Cichy Kąt w Tarnowskich Górach to projekt społeczny sześciorga licealistów. Zorganizowali zbiórkę pieniężną na zakup najbardziej  potrzebnych rzeczy w trudnym dla schroniska czasie. "Każda złotówka to radość z pełnej miski!` - piszą. Można się dorzucić. 

Projekt realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Licealiści chodzą do różnych szkół m.in. liceum im. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, ale też placówek w Bytomiu i w Chorzowie. Łączy ich wrażliwość na losy zwierząt. – Sami mamy zwierzaki, wiemy, jakie są ich potrzeby i jak potrzebują naszej pomocy. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie zadanie – mówi Wiktoria Langusz, która z 4 koleżankami i kolegą zorganizowała zbiórkę. 

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dobrej jakości karmy, podkładów higienicznych oraz środków czystości. Lista potrzeb była konsultowana z pracownikami schroniska. 

Jak informują licealiści na profilu facebookowym Na pomoc czworonogom, w planach mają także przygotowanie akcji, podczas której chętni będą mieli możliwość przygarnąć czworonogi. Mają także nadzieję, że zachęcą więcej osób do wolontariatu. Więcej o akcji można znaleźć na profilu. Natomiast zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl pod nazwą "Na pomoc czworonogom". Link do zbiórki można znaleźć tutaj. 

 Idea olimpiady Zwolnieni z Teorii, dedykowanej licealistom i studentom, to aktywne działanie zamiast uczenie się w szkolnej ławce. Jej założeniem jest edukacja młodzieży oparta na praktyce i doświadczeniu. Jak zauważają uczestnicy, udział w olimpiadzie wymaga rozwijania umiejętności współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów, empatii czy wrażliwości społecznej. To kompetencje, które przydają się w przyszłej pracy i życiu. 

[ZT]30556[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

❤️❤️

5 1

❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 17:41, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAPodróż i spacer z dzieckiem - porównaj na Ceneo.pl
0%