Zamknij

Traktują drogę do kopalni jak autostradę. Od lat trwają starania o chodnik

19:56, 08.04.2021 | aj
Skomentuj Fot. Alicja Jurasz/Rada Dzielnicy Bobrowniki Śląskie - Piekary Rudne
REKLAMA

Spacer z Bobrownik Śląskich lub od przystanku kolejki wąskotorowej do Zabytkowej Kopalni Srebra powinien być przyjemnością. Piesi i rowerzyści pokonują odcinek ul. Staffa z duszą na ramieniu. Nie ma tam chodnika, ani ścieżki rowerowej, a kierowcy notorycznie przekraczają prędkość. Od dawna mówi się o poprawie bezpieczeństwa na tym odcinku. Jakie są na to szanse? 

Wzdłuż ul. Staffa ma powstać chodnik, a w pewnej części ścieżka pieszo-rowerowa. Całość ma rozpoczynać się przy skrzyżowaniu z ul. Parkową i biec aż do kopalni. Na razie zadanie jest na etapie projektowania. – W ubiegłorocznym budżecie zarezerwowaliśmy pieniądze na wykonanie dokumentacji. Został wyłoniony wykonawca, projekt jest w sumie gotowy. Brakuje tylko pozwolenia wodno-prawnego od Wód Polskich, na które czekamy już kolejny miesiąc. Ten dokument pozwoli spiąć cały projekt. Kompletna dokumentacja powinna być gotowa najpóźniej w maju lub w czerwcu i wtedy poznamy kosztorys – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach Joanna Czyżewska. 

Pozwolenie od Wód Polskich dotyczy drobnej części całej inwestycji – wykonania studni chłonnej przy fragmencie torowiska, które będzie do wymiany. 

Ponieważ nieznane są koszty budowy chodnika i ścieżki, na razie nie wiadomo, czy powstaną w etapach czy w ramach jednego zadania.

– Na odcinku za linią drzew planujemy ścieżkę pieszo-rowerową. Być może trzeba będzie wyciąć pojedyncze sztuki przy wjeździe i wyjeździe, ale zależy nam na tym, żeby większość została. Chodzi o komfort pieszych i rowerzystów – mówi dyrektor.

Przed szybko jeżdżącymi kierowcami na ul. Staffa oraz na ul. Małej, ul. Radzionkowskiej i ul. Sikorskiego kilka tygodni temu ostrzegała mieszkańców Rada Dzielnicy Bobrowniki Śląskie - Piekary Rudne. " Mieszkańcy głównie tych ulic skarżą się na nadmierną prędkość kierowców i złe zachowania związane z ruchem drogowym" – pisali radni dzielnicowi. Prosili o zgłaszanie podobnych incydentów lub zaznaczanie ich na Krajowej Mapie Zagrożeń. 

[ZT]30586[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Rada dzielnicyRada dzielnicy

6 0

Przez 20 lat w tej sprawie nie robiła nic 20:13, 08.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

HrobokHrobok

2 0

Jak to w polsce duzo godac mało robic i tela a jak wybory to by na rekach nosili 20:51, 08.04.2021


Valo retroValo retro

4 0

Co się dziwić jak w radzie dzielnicy zasiadają od kilkunastu lat te same dziadki, dla których najważniejszy jest tylko porządek pod kościołem. 21:45, 08.04.2021


JacekJacek

2 2

Nie zgodzę się z Panem ! Rada Dzielnicy Bobrowniki przez wiele lat wpisywała w propozycję do budżetu Rady Miasta propozycję budowy chodnika ! Niestety to zadanie inwestycyjne, wymagające wiele wysiłku i pieniędzy. Najlepszym tego przykładem są obecne starania o chodnik i ścieżkę rowerową. Wierzę, że jednak tym razem się uda i ta inwestycja zostanie zrealizowana. Pozdrawiam :)
07:47, 09.04.2021


Taki Taki

3 2

Kraj jaki? *%#)!& kraj!!! 20:23, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TenTen

2 2

Chodnik dawno powinien byc zrobiony moze w tym roku jak juz rada dzielnicy wyszła z parafii 07:48, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BurmistrzBurmistrz

2 0

Każdy jeden na dzielnice patrzy ,po macoszemu..Centrum TG nie jest zmodernizowane - to co tam Bobrowniki,Repty,Sowicie, Lasowice ,Stare Tarnowice i tak można mnożyć nie przychylność i tłumaczenie- nie ma kasy.Ale podatki trzeba ściągać. 11:05, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PieszyPieszy

0 0

Nadmierna prędkość jest problemem nie tylko Staffa czy Małej. Polski kierowca to rajdowiec. Aż strach patrzeć jak jeden z drugim ciśnie gaz do dechy w tych swoich złożach! 00:12, 10.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%