Zamknij
REKLAMA

Po potrąceniu 9-latka będą zmiany. Zbiórka podpisów przyniosła efekt

06:02, 11.06.2021 | aj
Skomentuj Potrącony na ul. gen. Ziętka w Piekarach Śląskich 9-latek trafił do szpitala. Fot. mł. bryg. A. Patalong/KM PSP w Piekarach Śląskich
REKLAMA

W maju doszło do potrącenia 9-latka na ul. gen. Ziętka w Piekarach Śląskich. Mieszkańcy apelowali do prezydent miasta o zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu, gdzie po jednej stronie ulicy znajduje się sklep, po drugiej – plac zabaw w parku Wolności. Zebrali 461 podpisów. Jest odpowiedź władz. 

Przypomnijmy, że z ustaleń policji wynikało, że dziecko wybiegło z pobliskiego sklepu wprost na jezdnię i pod koła samochodu. 69-letni kierowca był trzeźwy. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. 9-letni chłopiec był przytomny, ale w ciężkim stanie. Trafił do szpitala. 

Pomysłodawcy petycji chcieli zamontowania barierek wzdłuż parku oraz progów zwalniających przy skrzyżowaniu ul. gen. Ziętka i Kalwaryjskiej. Zwracali uwagę, że kierowcy łamią przepisy i jeżdżą tam za szybko. Z kolei dzieci z pobliskiego placu zabaw często przebiegają przez środek ulicy do sklepu i z powrotem. 

Z odpowiedzi prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj wynika, że przy chodniku na ul. gen. Ziętka, na wysokości sklepu, zostaną zamontowane ochronne bariery drogowe, które uniemożliwią wtargnięcie na jezdnię. Zostanie też przycięta roślinność przy drogach w sąsiedztwie parku, żeby poprawić widoczność. Prace mają być wykonane do końca miesiąca. 

[ZT]31432[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

plokiploki

0 0

śmieszni są Ci u władzy w SPI... barierki to bodajże 3 przęsła, a nie dawniej jak wczoraj babka z małym dzieckiem weszła mi wprost pod koła, tylko ominęła te króciutkie barierki bokiem... 😡 08:31, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%