Zamknij

Drutarnia. Nie będzie budowy chodnika, bo jest za wąsko

08:00, 17.07.2021 | esp
Skomentuj Przy rondzie chodnik jest, jednak idąc dalej ul. 3 Maja jest już tylko pobocze. Fot. Archiwum UM
REKLAMA

Kalety nie dostały zgody na dofinansowanie budowy chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni.

Chodzi o program WID 2021+, czyli dofinansowanie przez samorządy zadań prowadzonych na drogach wojewódzkich, a taką jest właśnie ruchliwa ul. 3 Maja. Jak informują kaletańscy urzędnicy, miasto zaoferowało, że sfinansuje projekt budowy chodnika oraz pokryje część jej kosztów. Jednak urząd marszałkowski powiedział "nie".

Zdaniem przedstawicieli urzędu marszałkowskiego na normatywny chodnik o szerokości 2,3 m brakuje miejsca. Za mała jest odległość między ogrodzeniami posesji a jezdnią.

Kaletański magistrat podkreśla, że urząd marszałkowski już po raz trzeci odmówił przyjęcia pomocy miasta przy tym zadaniu. Urzędnicy zwracają też uwagę, że kiedy rozpoczynano prace projektowe, żadnych zastrzeżeń co do szerokości chodnika nie było.

[ZT]31898[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Nie da się? Nie da się?

3 4

Stefa kibica dla dwóch osób? proszę bardzo czemu nie - bach i jest. Stanice rowerowe w środku lasu? - bach macie. A chodnik? no właśnie. Zastanówmy się teraz co jest bardziej niezbędne dla życia mieszkańców? 22:25, 17.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

3 1

Jak coś komentujesz to czytaj ze zrozumieniem. Droga jest wojewódzka, a nie miejska. Nie chcą dać kasy na chodnik władze od dróg wojewódzkich. A marszałek z PiS prawda? 09:35, 21.07.2021


REKLAMA
0%