Zamknij

Kalety coraz bliżej dużego rynku. Dzisiaj kupili grunt w centrum miasta

15:20, 27.10.2021 | J.M.
Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia podpisał akt notarialny w sprawie kupna parceli przy głównej ulicy miasta. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Dzisiaj burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia podpisał akt notarialny w sprawie kupna parceli przy głównej ulicy miasta. Teren jest potrzebny, by utworzyć tam tzw. duży rynek.

Kupiona działka przylega do budynku, w którym mieści się placówka banku PKO przy ul. 1 Maja. Ma powierzchnię 901 m kw. Miasto zapłaciło za nią 166 tys. zł.

Władze Kalet starały się kupić tę nieruchomość od 2014 r. Najpierw była mowa o gruncie wraz z budynkiem banku, który jednak miastu nie był do niczego potrzebny.

Negocjacje trwały wiele lat, ostatecznie nieruchomość kupiły w 2020 r. osoby fizyczne.

Po pertraktacjach z nowymi właścicielami, władzom miasta udało się dojść do porozumienia i odkupić sam grunt.

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego kupiona nieruchomość przeznaczona jest pod tereny przestrzeni publicznej.

Przy ul. 1 Maja  w Kaletach planowane jest utworzenie "dodatkowych miejsc parkingowych, utwardzenie terenu z miejscami na zieleń z krzewami niskopiennymi, montaż małej architektury w postaci ławek, donic i kwietników, a także ustawienie postumentu z wizerunkiem patrona szkoły podstawowej". Chodzi o Adama Mickiewicza.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Kalety znalazły się na liście przedsięwzięć, które zostaną dofinansowane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Wśród wielu inwestycji z województwa śląskiego do realizacji zakwalifikował się projekt Kalet "Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej".

[ZT]33220[/ZT]

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%