Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej z Tarnowskie Góry, a także druhów z OSP Tworóg i OSP Koty. Fot. OSP Tworóg
W poniedziałek rano, 18 maja, w gminnym przedszkolu przy ul. Słowackiego w Tworogu doszło do alarmu związanego z podejrzeniem ulatniania się gazu. Pracownik placówki około godziny 7.30 wyczuł charakterystyczny zapach w kuchni i natychmiast powiadomiono służby ratunkowe.
Jeszcze przed przyjazdem strażaków, przeprowadzono ewakuację dzieci i pracowników do pobliskiego budynku socjalnego. Łącznie ewakuowano 14 dzieci oraz 8 pracowników przedszkola.
Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej z JRG Tarnowskie Góry, a także druhów z OSP Tworóg i OSP Koty. W działaniach uczestniczyła również policja oraz pogotowie gazowe.
Strażacy sprawdzili pomieszczenia przy użyciu specjalistycznych detektorów gazu, jednak urządzenia nie wykazały obecności niebezpiecznych substancji. Następnie instalację skontrolowali pracownicy pogotowia gazowego. Również ta kontrola nie potwierdziła ulatniania się gazu.
Zgłoszenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.
::news{"type":"see-also","item":"72356"}
::addons{"type":"alert"}
Jarosław Myśliwski [email protected]