Zamknij

Pompy ciepła Opole

artykuł sponsorowany + 00:00, 11.01.2023 ok. 1 min. czytania

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w ostatnich latach jest montaż pomp ciepła. Jest to  stosunkowo nowy system ogrzewania budynków, patrząc na jego powszechność. Klienci upodobali go sobie ze względu na brak konieczność obsługi, spore oszczędności w perspektywie długoterminowej czy w końcu ekologiczność. 

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, opierającym swe działanie na energii pozyskiwanej ze środowiska, a więc z odnawialnych źródłach energii. Pompę ciepła najczęściej montuje się na zewnątrz budynku, skąd energia cieplna transportowana jest do centralnego ogrzewania zamontowanego w naszych domach. Dystrybucja ciepła odbywa się identycznie jak w przypadku innych źródeł ogrzewania korzystających z C.O. Wyróżniamy trzy rodzaje pomp ciepła, biorąc pod uwagę źródło pochodzenia energii:

  • Pompy ciepła gruntowe - zasilane są energią pochodzącą z gruntu. Do mocnych stron tego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim stabilność pracy. Różnica temperatur nie wpływa znacząco na działanie urządzenia.
  • Pompy ciepła powietrze - woda - jest to najpopularniejszy rodzaj pomp. Zaletą jest niska cena oraz prosty montaż. Ten rodzaj pompy ciepła zwraca się najszybciej. 
  • Pompy ciepła wodne - energię pozyskuje się z wód gruntowych. Pompy wodne mogą być niezwykle efektywne w przypadku silnych cieków wodnych.

By dowiedzieć się więcej szczegółów, mogą Państwo odwiedzić stronę montera tych urządzeń: pompy ciepła Opole.

Czy warto zainstalować pompę ciepła?

Wspomnieliśmy o najważniejszej zalecie montażu pomp ciepła, a więc korzystaniu z odnawialnych źródeł energii. Wszystko to sprowadza się do tego, że nie musimy martwić się o zakup paliwa grzewczego. Już sam ten fakt dla wielu jest koronnym argumentem przemawiającym za ich montażem. Nie tylko odpada nam obsługa urządzenia, ale również składowanie paliw. Innym niezwykle ważnym czynnikiem jest cena.  Początkowy koszt inwestycji jest zauważalny, jednak z każdym kolejnym rokiem działania, inwestycja zaczyna się spłacać. Tym bardziej że nie musimy co roku płacić za paliwo grzewcze. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%