Zamknij

Regały magazynowe - gdzie mogą znaleźć zastosowanie?

. + 14:37, 03.03.2023 Aktualizacja: 14:38, 03.03.2023 ok. 2 min. czytania
Skomentuj

Bezpieczne i uporządkowane przechowywanie przedmiotów czy towarów na większą skalę może przysparzać pewne problemy. Z tego względu opracowano do tej pory wiele różnorodnych konstrukcji regałów magazynowych, idealnie sprawdzających się w wielu branżach.

Jakie są typy regałów magazynowych, gdzie mogą znaleźć zastosowanie? Na co zwrócić uwagę wybierając regał do przechowywania określonych produktów? Poznaj najważniejsze informacje.

Rodzaje regałów do przechowywania towarów

Tradycyjny regał magazynowy bazuje na stelażu o określonych wymiarach, półkach ruchomych lub stałych oraz ewentualnych wzmocnieniach. Jednak to niejedyny typ regału stosowanego powszechnie w biznesie różnego typu. Coraz częściej, zwłaszcza w przypadku dużych magazynów stosuje się także regały:

  • przesuwne, modułowe,
  • dynamiczne,
  • dłużycowe, wspornikowe,
  • automatyczne.

W przypadku klasycznego regału można wyróżnić modele wykonane z różnych materiałów, które dodatkowo cechują określone parametry użytkowe, nośność czy odporność na czynniki zewnętrzne.

Zastosowania regałów magazynowych

Regały magazynowe bez wątpienia wykorzystywane są do przechowywania, składowania produktów różnego rodzaju w wielu branżach. Firmy produkcyjne, handlowe, usługowe czy o innym profilu niemal zawsze korzystają z dopasowanego systemu regałów magazynowych. W niektórych sytuacjach niezbędne będą regały metalowe, które można znaleźć na www.e-regaly.pl, w innych lżejsze konstrukcje o mniejszej nośności. Jednak coraz częściej podstawowe regały wybierane są także przez klientów indywidualnych. Solidne półki w piwniczce albo spiżarce, uporządkowane pomieszczenie gospodarcze czy przydomowy warsztat to doskonałe miejsca wykorzystania regałów magazynowych.

Jak dobrać odpowiedni typ regału?

Wybór regałów do określonego miejsca powinien uwzględniać zarówno warunki techniczne użytkowania, jak i specyfikę miejsca i potrzeby użytkownika. Możliwe jest użycie gotowych rozwiązań, jak i regałów o częściowo modułowej budowie, na przykład z regulowanymi półkami. Decydując o wyborze tradycyjnego regału do przechowywania produktów, trzeba zatem uwzględnić:

  • dostępną przestrzeń - wymiary regału,
  • pożądaną nośność całego mebla oraz poszczególnych półek,
  • wysokość półek,
  • konstrukcję regału, w tym materiały wykonania, obecność ścianek bocznych i tym podobne,
  • ewentualne funkcje przesuwne, automatyczne.

Oczywiście wpływ na powyższe parametry będzie miał rodzaj przechowywanych produktów, ewentualnie także ich rotacja i zmienność. Ważne są także pożądane czasy kompletacji produktów oraz optymalnego wykorzystania powierzchni magazynowej. W przypadku regałów do piwnicy czy spiżarki sprawdzą się proste propozycje. Z kolei na przykład magazyn sklepu internetowego z drobnym produktami może wymagać zgoła odmiennego, zaawansowanego podejścia.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%