Zamknij
REKLAMA

Cyfrowy system kolejkowy, czyli jak zarządzać ruchem klientów

14:44, 02.08.2022 | materiały partnera

Od urzędów wojewódzkich po aptekę na dalekiej prowincji – kolejki muszą być dobrze zarządzane. W innym wypadku może dojść do bałaganu. Musisz mieć tego świadomość, skoro czytasz teraz ten artykuł. Przeczytaj go więc do końca i przekonaj się, że nowoczesny systemy kolejkowe to rozwiązanie godne twojego czasu i pieniędzy.

Co to są systemy kolejkowe?

To nowoczesne programy komputerowe połączone z infrastrukturą, które łącznie umożliwiają inteligentne zarządzanie kolejki w danym miejscu i czasie. Tego typu rozwiązania znacznie ułatwiają organizację pracy, ale też zapewniają większe bezpieczeństwo klientów. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas dużych wydarzeń sportowych, koncertów czy nawet w przychodni lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, gdzie może znaleźć się dużo petentów na raz i nierzadko są to osoby starsze.

Wytyczne umożliwiające poprawną obsługę klienta

Istnieją różne wytyczne które powinien spełniać system kolejkowy, aby być skutecznym mechanizmem zarządzania. Chodzi głównie o moduły. Jest ich wiele i każdy z nich ma inną funkcję. I tak na przykład trzeba wziąć pod uwagę drukowanie biletów. Moduł do tego celu przeznaczony w pierwszej kolejności powinien mieć możliwość obsługi przez pracowników wraz z opcją konfiguracji systemu kolejkowego. Siłą rzeczy taki moduł powinien mieć swoje lustrzane odbicie, czyli punkty obsługi, gdzie bilet drukuje sobie sam klient. To się sprawdza zwłaszcza w urzędach, ale i w gabinetach dentystycznych znacząco poprawi działalność placówki.

Inne moduły to na przykład system wyświetlania informacji oraz przywoływania "numerków" z kolejki. Wszyscy to znamy chociażby z dużych urzędów pocztowych, gdzie profesjonalny system kolejkowy funkcjonuje już od lat. Naturalnie nic by z tego nie funkcjonowało należycie, gdyby nie oprogramowanie obsługujące wszystkie moduły. To tak naprawdę dzięki niemu możliwe jest sterowanie systemem oraz optymalizacja kolejek, gdy na przykład paru klientów z nich wypadnie.

Wymagania sprzętowe

Oczywiście sprzęt dla systemów kolejkowych jest równie ważny, co samo oprogramowanie. Chodzi o wyposażenie punktów obsługi systemu kolejkowego, jak wyświetlacze centralne czy serwer zarządzający. To w gruncie rzeczy najważniejsze, czyli komputer z zainstalowanym systemem. Nie zapomnijmy o urządzeniu dotykowym, dzięki któremu osoba obsługująca poprawnie odnajdzie swoje miejsce w kolejce. Taki sprzęt może znaleźć się na specjalnym stojaku lub ścianie. Dzisiaj tablet wbudowany w ścianę przychodni nikogo już nie zaskoczy. Może w twojej firmie też znajdzie się miejsce na takie rozwiązanie?

 

 

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%