Zamknij

Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

11:17, 08.06.2020 |
Skomentuj

Współcześnie posiadanie własnego konta osobistego stało się praktycznie czymś obowiązkowym i wymaganym. Jeszcze kilkanaście lat temu konta osobiste nie były tak modne, rzadko można było spotkać seniora lub dziecko w wieku szkolnym posiadające własne konto w banku. Zwiększenie popularności kont osobistych wynika między innymi z ciągłego i szybkiego rozwoju technologicznego, regularnego wdrażania nowych technologii oraz dużego wpływu Internetu na życie codzienne.

Wybierając konto osobiste, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki rodzaj konta, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i trybu życia. Jeśli dużo podróżujemy dobrym rozwiązaniem są konta z różnymi możliwościami walutowymi, dla wielbicieli szybkich zakupów przez Internet z pewnością korzystna okaże się opcja zapłaty Blikiem, zaś dla osób używających konta tylko w celu wykonania comiesięcznych opłat wystarczające będzie tradycyjne konto osobiste bez dodatkowych benefitów.

W celu dokładnego sprecyzowania swoich oczekiwań można zadać sobie kilka pytań np. Czy na konto będzie wpływała nasza wypłata? Czy chcemy na nim odkładać środki pieniężne? Czy potrzebna nam karta, czy raczej wystarczające są przelewy bankowe?  Na podstawie odpowiedzi na powyższe pytania z łatwością wybierzemy najlepsze konto osobiste dla siebie.

Co powinniśmy rozumieć przez pojęcie konta osobistego?

Konto osobiste to inaczej rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który głównie ma za zadanie spełniać dwie funkcje. Po pierwsze w bezpieczny sposób przechowuje pieniądze właściciela rachunku, a po drugie pozwala wykonywać różnego rodzaju rozliczenia (wpłaty, wypłaty i inne). Dobrze dobrane konto osobiste winno również oferować dodatkowe benefity dla konsumenta np. darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów, intuicyjna bankowość mobilna.

Aktualnie konto osobiste założyć można praktycznie wszędzie i nie wymaga ono wizyty w wybranym banku. W wielu przypadkach, aby zostać posiadaczem konta wystarczy pobrać, wypełnić i wysłać wniosek przez Internet. Niezależnie na jaką opcję się zdecydujemy powinniśmy na pierwszym miejscu stawiać własne bezpieczeństwo. Dlatego zawsze trzeba dokładnie przejrzeć ofertę, sprawdzić jakie koszta są związane z założeniem, prowadzeniem i zerwaniem konta osobistego. Z jakich bankomatów i usług możemy korzystać bezpłatnie, a także dowiedzieć się w jaki sposób można załatwiać potencjalnie interesujące nas formalności (założenie konta oszczędnościowego lub lokaty). Przy wyborze konta osobistego niebywale pomocne są rankingi dostępne w Internecie np. https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-osobistych/ które w sposób przejrzysty i intuicyjny przedstawiają najważniejsze zalety poszczególnych rachunków.

Zalety płynące z posiadania najtańszego konta osobistego

Najtańsze konto osobiste powinno wiązać się z darmowym założeniem i nie naliczaniem jakichkolwiek opłata za prowadzenie oraz korzystanie z jego usług. Darmowe założenie konta osobistego potrafi skusić każdego, dlaczego więc nie każdy je zakłada? Z pewnością wynika to z indywidualnych potrzeb konsumenta, zazwyczaj konto za darmo nie zapewnia dodatkowych usług np. możliwość bezpłatnego korzystania tylko z niektórych bankomatów.

Jeśli chcemy posiadać najlepsze i najtańsze konto osobiste powinniśmy rozejrzeć się za promocjami obecnie organizowanymi przez banki. Zdarzają się wyjątkowo atrakcyjne oferty, dzięki którym nie tylko założysz konto za darmo, ale również na nim zarobisz. Dodatkowym plusem może być współpraca banku, w którym chcesz założyć konto z innymi partnerami np. stacją paliwa (oszczędność przy każdym tankowaniu).

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz