Zamknij

Rozliczenie PIT, a koszty uzyskania przychodu

07:53, 28.04.2022 | materiał partnera

Rozlicznie PIT to obowiązek, jaki spoczywa na każdym obywatelu. Złożenie tej deklaracji jest konieczne w celu dopełnienia wszelkich formalności, z których należy rozliczyć się we właściwym urzędzie skarbowym zgodnie z miejscem zamieszkania. Poznaj ważne zagadnienie, jakim są koszty uzyskania przychodu. Przekonaj się, jak rozliczyć PIT 36 online!

Deklaracja PIT 36 - złóż wniosek online!

Złożenie deklaracji PIT 36 online to jeden ze sposobów, aby rozliczyć się z urzędem skarbowym. Z tego druku mogą skorzystać osoby, które uzyskują przychody z tytułu umowy o dzieło, umowy o pracę lub zlecenie, a także w przypadku kosztów uzyskania zasiłków pieniężnych z emerytury lub ZUS. Warto zauważyć, że PIT 36L online można przygotować samodzielnie. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzony i polecany program dostępny także online, który krok po kroku prowadzi użytkownika. W efekcie możliwe jest prawidłowe rozliczenie wszelkich kosztów i przychodów, jakie uzyskano w danym roku rozliczeniowym. Dodatkowo program przypomina o możliwości odliczenia kosztów uzyskania przychodów, przysługujących ulg oraz pozostałych.

Natomiast ryczałt to podatek, który naliczany jest od przychodów ewidencjonowanych w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Wówczas właściwą deklarację, mianowicie PIT - 28, należy złożyć w terminie do 28 lutego 2022 roku. Jeśli chodzi o pozostałe deklaracje podatnicy mają czas do 2 maja 2022 roku. Dotyczy to rozliczenia PIT - 36 oraz PIT - 37. Warto pamiętać o tych datach, ponieważ złożenie deklaracji po terminie może wiązać się z przykrymi konsekwencjami dla podatnika. Dlatego już dziś rozlicz się z urzędem skarbowym!

Koszty uzyskania przychodów, a rozliczenie PIT za 2021 rok

Koszty uzyskania przychodów to kwota jaką może odliczyć każdy pracownik, którego dotyczy: ryczałt w przypadku stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy lub pracy nakładczej. Warto zauważyć, że koszty uzyskania przychodu są różne dla pracownika pracującego w miejscu zamieszkania lub poza miejscem zamieszkania. Uwagę zwraca także wysokość miesięcznego odliczenia poniesionych kosztów w przypadku jednej umowy i kilku w skali miesiąca, jak i roku. Należy pamiętać o nałożonych limitach, jak i szczególnych warunkach uwzględnionych w przepisach przez Ministerstwo Finansów. Skorzystanie z tego typu ulgi staje się o wiele łatwiejsze, gdy zastosujemy do tego celu program do rozliczania PIT.

Prosty sposób na podatki

Podatki to opłata, jaką nakłada Państwo na wybrane towary i usługi. Opodatkowane są także liczne umowy, choćby z tytułu prowadzenia zawodów sportowych lub w wyniku przeniesienia prawa własności wynalazku. Dla większości społeczeństwa kwestie te są bardzo skomplikowane, gdyż ich zapisy są formułowane w sposób specjalistyczny i fachowy. Dlatego też bez względu na rodzaj przychodów i stosowane ulgi warto skorzystać z polecanego i renomowanego programu do rozliczania deklaracji, które dostępne jest w formie online oraz do pobrania na komputer. Rozwiązanie to umożliwia rozliczenie różnego rodzaju deklaracji, mianowicie: PIT - 37, PIT - 36/36S oraz PIT - 36L. Są to najpopularniejsze druki, jednak w program zapewnia dostęp do każdego druku. Obejmuje on około czterdziestu deklaracji, które opierają się na aktualnych rozporządzeniach. Jednocześnie posiadają szereg ułatwień i podpowiedzi, z których może skorzystać każdy użytkownik. Dzięki temu można uniknąć wielu stresujących sytuacji, jak i poprawek złożonej deklaracji.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%