Zamknij
REKLAMA

Edukacja na słodko. Kalety zapraszają do pasieki

07:18, 18.06.2022 | J.M.
Pasieka otwarta jest dla zwiedzających w soboty i niedziele w godz. 14–19. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Pasieka edukacyjna w Kaletach powstała dwa lata temu i śmiało można powiedzieć, że był to trafiony pomysł. Nie tylko dlatego, że otrzymała tytuł inwestycji proekologicznej roku, nadany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Odwiedza ją co tydzień wielu turystów, co potwierdza, że takiej oferty brakowało.

 Centrum altany, gdzie mieści się pasieka, stanowi ul pokazowy. Za szybą widać, jak pracują pszczoły i jak plastry powoli zapełniają się miodem. Ale te pożyteczne owady produkują nie tylko miód, którego kilka gatunków można tutaj spróbować. O wosku pszczelim, propolisie itd. opowiada Arkadiusz Kopyciok, mistrz pszczelarski i wiceprezes kaletańskiego Koła Pszczelarzy.

 Są tu plansze edukacyjne podające w przystępny sposób ciekawe informacje, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie, ale nic nie zastąpi gawędy doświadczonego pszczelarza.

– Propolis ma wiele właściwości prozdrowotnych. Działa na przykład przeciwbakteryjnie czy przeciwalergicznie – opowiada Arkadiusz Kopyciok.

Pasieka znajduje się na terenie Ichtioparku przy ul. Fabrycznej w Kaletach, otwarta jest dla zwiedzających w soboty i niedziele w godz. 14–19.

 

 

Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi redakcja.

[ZT]36056[/ZT]

 

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%