Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego sejmiku śląskiego Jana Kawuloka z PiS. Głosowanie powinno odbyć się dzisiaj. Sesja miała rozpocząć się o godz. 11, ale przewodniczący Kawulok dwa razy zarządził przerwę w obradach.
AKTUALIZACJA
O godz. 15 przewodniczący Jana Kawulok z PiS zarządził kolejną, trzygodzinną przerwę. Z PiS chce odejść marszałek Jakub Chełstowski i grupa radnych.
Wcześniej pisaliśmy:
Przebieg dzisiejszego posiedzenia może być zaskakujący, nie tylko ze względu na próbę odwołania przewodniczącego z PiS.
Marszałek Jakub Chełstowski (PiS) wnioskował o rozszerzenie porządku obrad. Chce powołania na stanowisko wiceprzewodniczącego sejmiku radnego opozycji Stanisława Gmitruka z PSL.
Na razie sesja sejmiku śląskiego nie miała szans się rozpocząć. Na etapie ustalania porządku obrad przewodniczący Kawulok zarządził dwie długie przerwy . Na sali są posłowie z opozycji: Borys Budka, Monika Rosa i Wojciech Saługa.
Opozycyjni radni zarzucają przewodniczącemu z PiS nadużywanie uprawnień, stronniczość, jawne lekceważenie zasad demokracji.
"Przewodniczący Kawulok to twórca i strażnik bezrefleksyjnej machiny PiS do głosowania w sejmiku! Dlatego dla dobra samorządu regionalnego i mieszkańców województwa śląskiego – musi odejść".
Czytaj także:
Tarnowskie Góry. Z toksycznymi odpadami poradzi sobie tylko miasto?
::news{"type":"see-also","item":"38843"}
PIS hadziaj = zlodz13:58, 21.11.2022
Oni beda kazde wybory falszowac bo KRATA plus czeka na tych zwyrodnialcow za Buga .
***** ***14:04, 21.11.2022
Oooo jj juz niedlugo przyjdzie oczyszczenie nikt z tych kanali sie nie ukryje , kazdy dostanie to na co zasluzyl .
Wiezienia14:48, 21.11.2022
Czekają na koniec 2023
Dość15:13, 21.11.2022
Rozkradania Polski
tutaj tylko pis:19:47, 21.11.2022
trzeba pogonić te lewackie szmaty pedalstwo przemoc służb zamiatanie wszystkiego pod dywan niesamowicie zły stosunek dla miejskiej ludności strach obywateli przed przeciwstawieniem się temu wszystkiemu gdzie nikt ze zwykłych ludzi się nie odważy gdyż ma do wyboru kaganiec albo śmierć. Nic kompletnie nic w tym miasteczku nie działa jak działać temu należy
Nowy19:58, 21.11.2022
21 listopada wiadomość wieczoru śląsk uciekł władzy pis i tak ma być
Złodzieje20:11, 21.11.2022
Beda rozliczeni
Teo23:30, 21.11.2022
Myślisz o Patologii Obywatelskiej?
O was05:05, 22.11.2022
Złodzieje jestescie gorsi od tej patologii złodzieje
Obserwator20:58, 21.11.2022
Kałuża i po kałuży🤣
Jońcio02:06, 22.11.2022
Po prostu obie opcje są totalnie prymitywne, ale w tej dobie to życzę nam wszystkim żeby doszło do zmian żeby stwierdzić że one tyle dadzą co kolorowym prezydentura Obamy dała. Chcę widzieć na gębach 30 letnich roszczeniowców to rozczarowanie.
Kałuza05:49, 22.11.2022
Szykuj sie do rozliczenia i do wyroku
Smieci06:24, 22.11.2022
Podlegają utylizacji segregujcie śmieci
do teo 15:16, 22.11.2022
nie o patologi katolskiej 💩
Odebrać im15:39, 22.11.2022
Ukradzione pieniadze i dać głodnym dzieciom
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz