Wiktor Leszczyński z trzema medalami mistrzostw Polski

15:00, 05.08.2024 aj
Wiktor Leszczyński z Piekar Śląskich (w środku). Fot. pochodzi z profilu:  Marian Błachut - Burmistrz Czechowic-Dziedzic Wiktor Leszczyński z Piekar Śląskich (w środku). Fot. pochodzi z profilu: Marian Błachut - Burmistrz Czechowic-Dziedzic

Kajakarz Wiktor Leszczyński z Piekar Śląskich świetnie wypadł podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym. Zdobył w sumie 3 medale.

Wiktor Leszczyński wywalczył dwa złote medale - w K2 na 500 m, wspólnie z Wojtkiem Pilarzem i w K4 na 500 m. Płynął z nim Valerii Vichev, W. Pilarz i Jan Paszek. W K1 na 1000 m zdobył brąz.

- Warto dodać, że przez pierwsze 800 metrów był pierwszy, ale pod koniec wyścigu przeszkodą okazała się roślinność, w którą zaplatał się kajak. Skończyło się na trzecim miejscu - relacjonuje babcia zawodnika Barbara Leszczyńska. Drużynowo klub MKS Czechowice-Dziedzice, który reprezentuje, zajął II miejsce.

Wiktor Leszczyński to wychowanek UKS Świerklaniec i trenera Alojzego Gackiego. Ma 22 lata i studiuje w Bydgoszczy. Pod koniec sierpnia czeka go start w akademickich mistrzostwach świata.

Na początku lipca dwa srebrne krążki zdobył podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy juniorów w kajakarstwie. Więcej na ten temat tutaj.

Tarnowskie Góry. Czytelnik pyta: kiedy MTBS...