Jednym z przejawów naszego przywiązania do tradycji jest wybór projektu domu, który zwykle jest budynkiem niewielkim, typowo wiejskim, z użytkowym poddaszem. Konstrukcje tego typu dominują na rynku już od wielu lat i nic nie wskazuje na zmianę tego trendu. Nasza praktyczność jest widoczna w tym, że wybieramy projekty domów niewielkich, do 150 m?. Dlaczego tak się dzieje?
Niewielu może pamięta czasy, kiedy rodzina, jadąc na wczasy, potrafiła spakować się na dwutygodniowy pobyt nad morzem we fiata 126p. Mało tego ? owa czteroosobowa załoga dojeżdżała zwykle na miejsce cała i zdrowa. Przeciętna rodzina miała do dyspozycji do około 50 m? powierzchni mieszkania w wielkiej płycie i uważała to za dobry wynik. Nic dziwnego, że wybierając projekt domu jednorodzinnego, nie widzimy nic złego w tym, żeby osiedlić się na kolosalnych 150 m?. Odkładając żarty na bok ? trzeba jednak przyznać, że taki metraż jest w zupełności wystarczający dla czteroosobowej rodziny. Dom o takich gabarytach zawiera w sobie co najmniej trzy sypialnie, salon, dwie łazienki i przestronną kuchnię. Jest to w pełni komfortowa powierzchnia nawet dla dużej rodziny. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w artykule: ?Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym ? jak wybrać projekt domu dla czteroosobowej rodziny??.
Zgodnie z powiedzeniem: ?Tak krawiec kraje, jak materii staje?, w starciu z realiami musimy często korygować nasze marzenia. Mając do dyspozycji niewielką działkę budowlaną, która, będąc w dobrej lokalizacji, i tak już nadszarpnęła poważnie nasz budżet, musimy dostosować projekt do tej niewielkiej powierzchni, mając na uwadze obowiązujące przepisy budowlane. Zwykle dopasowanie projektu do działki wykona za nas pracownia architektoniczna, która doskonale orientuje się w zawiłościach prawa budowlanego. Na stronie domoweklimaty.pl znaleźć można gotowe rozwiązania jednorodzinnych domów z użytkowym poddaszem.
Decyzja o wyborze tego typu projektu nie oznacza, że jedynym rozwiązaniem jest dom o dwuspadowym dachu i charakterze wiejskiej chaty. Zwarte bryły, klasyczne linie to elementy nieodzowne w takich nieruchomościach, ale zwykle wzbogacone są o balkony, tarasy czy wykusze, które nadają im lekkości i sprawiają, że nabierają one charakteru klasycznego dworku ziemiańskiego, nie zaś chłopskiej chaty. Klasyczne kształty doskonale wkomponowują się w każde otoczenie. Jest też grupa projektów, które choć swojskie, mają nowoczesny wygląd.
Przykłady wizualizacji domów do 150 m? z pracowni architektonicznej Domowe Klimaty
Wizualizacja projektu domu Pulsar 150.22 m?
Wizualizacja projektu domu Alfa 6 147.20 m?
Wizualizacja projektu domu Bagatela 6 G2 149.67 m?
Z racji niezwykłej popularności jednorodzinnych domów z poddaszem użytkowym , na rynku znaleźć można bardzo dużo gotowych projektów, a co za tym idzie, sprawdzonych w boju konstrukcji, których użytkowanie nie sprawi nam najmniejszego problemu przez wiele, wiele lat. Warto uważnie przejrzeć ofertę i wybrać rozwiązanie odpowiednie do naszych potrzeb . Nie powinno być z tym jednak kłopotu ? bez problemu znajdziemy projekt, który nas zachwyci, czy to w charakterze małego dworku , czy też domu o nowoczesnej architekturze .