Zamknij

Szpital powiatowy powoli wraca do normalnego trybu pracy

07:31, 26.05.2020 | Elżbieta Kulińska
Skomentuj Symboliczne otwarcie SOR. Fot. WSP/Facebook
REKLAMA

– Pomimo utrzymującej się nadal bardzo trudnej sytuacji epidemicznej zaczynamy przywracać normalne funkcjonowanie szpitala – zapowiedział w ubiegłym tygodniu prezes Wielospecjalistycznego Szpital Powiatowego w Tarnowskich Górach dr Leszek Jagodziński.

Jak informuje dyrekcja szpitala od 12 maja w WSP przywrócone zostało funkcjonowanie oddziału neurologii, w tym ostre dyżury udarowe, wcześniej do normalnej pracy powróciły oddziały wewnętrzne. Od początku maja działa również Zakład Rehabilitacji Leczniczej.

W tym tygodniu przywrócone zostały planowane badania tomograficzne (ambulatoryjne). W ciągu najbliższych dni planowane jest otwarcie poradni specjalistycznych. Z kolei od 1 czerwca szpital rozpoczyna planowe zabiegi okulistyczne, w tym m.in operacje zaćmy, jednak trzeba się liczyć z tym, że będzie ich o połowę mniej niż dotychczas, czyli około 35 miesięcznie. Powoli też od tego tygodnia wznawiane są planowe przyjęcia na  pozostałych oddziałach, ale podobnie jak na okulistyce, będzie ich mniej, co wynika z nowych procedur i ministerialnych obostrzeń.

Pacjenci, którym z powodu pandemii odwołano zaplanowany zabieg, mogą spodziewać się telefonu z informacją o nowej dacie przyjęcia. W związku zaostrzonym rygorem sanitarnym,  będą zapraszani na konkretny dzień i godzinę: chodzi o to, by jednocześnie w placówce przebywało jak najmniej ludzi. Przyjęcie będzie trwało dłużej i musi być poprzedzone szczegółowym wywiadem medycznym. 

Szpital zamierza też przywrócić porody rodzinne. Zgodnie z przepisami ministerstwa osoba towarzysząca rodzącej kobiecie musi mieć aktualne wyniki testu na koronawirusa. Aktualne czyli najwyżej sprzed 5 dni. Osoba towarzysząca może zostać wpuszczona do szpitala  w momencie rozpoczętego porodu i  opuścić go w ciągu 2 godzin po porodzie. Potem nie będzie już mogła wrócić odwiedzić dziecka i matki, z powodu zakazu odwiedzin. 

27 maja zostanie otwarty po przebudowie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kilka dni temu oddział symbolicznie oddano do użytku. Od 25 do 26 maja trwa przeprowadzka i oddział jest zamknięty. Pacjenci są kierowani do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, mieszczącego się przy al. Legionów. Tarnogórski SOR wznowi działalność jutro o godz. 8.

 

(Elżbieta Kulińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz