Zamknij

Od 6 czerwca można otwierać aquaparki. Tarnogórski ruszy nieco później

18:34, 27.05.2020 | J.M
Skomentuj Park Wodny w Tarnowskich Górach ma zostać otwarty 11 czerwca. Fot. Archiwum
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zapowiedział rozluźnienie reżimu sanitarnego w przypadku m.in. basenów. Będą mogły przyjąć pierwszych klientów 6 czerwca.

– Park wodny to nie hala sportowa, którą można było otworzyć praktycznie z dnia na dzień. Uruchomienie aquaparku wymaga przygotowania. Musimy dokończyć drobne remonty, w przyszłym tygodniu rozpocznie się sprzątanie hali basenowej, następnie napełnimy baseny i przebadamy wodę. Ściągamy pracowników z postojowego i planujemy otworzyć park wodny 11 czerwca – mówi Michał Fajer, prezes AIG. – To że wolno otworzyć aquaparki od 6 czerwca nie znaczy, że tak się stanie. W Dąbrowie Górniczej otwierają 1 lipca.

Tarnogórski park wodny nigdy jeszcze w swojej historii nie był tak długo nieczynny. Zamknięto go prawie na 3 miesiące. Obiekt nie jest nowy. Można tylko trzymać kciuki, żeby przy uruchomianiu urządzeń nie doszło do jakichś nieprzyjemnych niespodzianek.

Ile osób będzie mógł przyjąć jednocześnie tarnogórski aquapark? Czy będzie mógł uruchomić wszystkie strefy, np. saunę? Jakie środki bezpieczeństwa trzeba będzie wprowadzić? Póki co nie wiadomo. To określi ministerialne rozporządzenie, które jeszcze się nie ukazało.

Ograniczenia prawne to jedno, zainteresowanie klientów drugie. – Po otwarciu hali sportowej nie obserwujemy boomu. Trudno przewidzieć, jak klienci przyjmą otwarcie aquaparku. Natomiast pewne jest, że baseny są bezpiecznymi miejscami, nie ma zagrożenia transmisji wirusa przez wodę. Potwierdzają to badania – mówi prezes Fajer.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

potempotem

3 6

pozamykacie wszystko bo za duzo bedzie chorych, choc tvpis wam tego nie powie ;P 11:25, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz