Zamknij
REKLAMA

Prawie 5 mln na ścieżkę między Radzionkowem a Tarnowskimi Górami

08:10, 13.01.2021 | E.K
Skomentuj Budowę ścieżki między Radzionkowem a Tarnowskimi Górami planuje się od lat. Fot. E. Kulińska
REKLAMA

Niecałe 23 mln zł to przyszłoroczny budżet Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach. Patrząc na stan dróg powiatowych i na ceny - niewiele z tym można zrobić. Inwestycje drogowe są w stanie pochłonąć praktycznie każdą kwotę.

W planach jest kilka większych robót, część może dojść do skutku tylko dlatego, że gminy, którym zależy na tym, by samorząd powiatowy remontował drogi znajdujące się na ich terenie, dorzucają się do wydatków. Starosta zaproponowała takie rozwiązanie już jakiś czas temu, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin w większości się zgodzili, co widać w przyszłorocznym budżecie powiatu

W planach na 2021 rok uwagę zwraca kwota 4,8 mln złotych. To pieniądze zarezerwowane na budowę chodnika i ścieżki rowerowej z Radzionkowa do Tarnowskich Gór. Z planów cieszy się wiceprzewodniczący rady powiatu Dariusz Wysypoł, który reprezentuje w radzie mieszkańców Radzionkowa. ? Kolejny krok do wybudowania ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą wzdłuż ulicy Knosały stał się faktem! Inwestycja została ujęta w uchwalonym budżecie na rok 2021. Czekamy teraz na rozstrzygnięcie konkursu o przyznaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych ? napisał w mediach społecznościowych.

Z funduszu powiat ma otrzymać 2,4 mln zł, gmina Radzionków zadeklarowała 1,2 mln zł. Reszta to pieniądze powiatu. Jak mówi Jarosław Wroński, rzecznik prasowy urzędu w Radzionkowie, póki co nie jest jeszcze rozstrzygnięte, czy pieniądze z funduszu trafią do powiatu. ? Z tego co się orientujemy, są na to duże szanse. Jeśli powiat je otrzyma, wówczas podtrzymujemy deklarację współfinansowania inwestycji ? mówi. Dopiero wtedy dojdzie do zmian w budżecie miasta.    

2 mln zł zabezpieczono na remont mostu przy ul. Mickiewicza w Zbrosławicach. Kolejna duża kwota to ponad 1,7 mln zł, samorząd przeznaczy te pieniądze na remontowaną od kilku miesięcy ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach (z czego blisko 400 tys. zł to właśnie pieniądze miasta).

2,1 mln zł (w tym połowa to dofinansowanie z gminy Ożarowice) zaplanowano na prace przy ul. Głównej w Zendku. Powiat zamierza też zabrać się za remont drogi nr 2901S i 2902S w gminach Tworóg i Zbrosławice. Przeznaczył na to 2 mln zł, z czego 500 tys. zł da Tworóg, a 1 mln ma pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź jest zaskoczony deklarowaną kwotą 500 tys. zł z budżetu gminy. ? Chodzi o remont drogi między Świniowicami, Wielowsią i Wojską. Były ustalenia, że jeśli zostanie złożony wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych, będziemy partycypować w kosztach. Nie padły konkrety, kwota ma zależeć od tego, na ile nas stać. Muszą też zgodzić się radni. Jeśli będzie potrzeba, będziemy szukali na wkład własny, ale nie podoba mi się, że jest tak już z góry przyjęte ? mówi.

Jak się dowiedzieliśmy w Zarządzie Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach w przypadku remontów, które mają być dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych decyzji w sprawie przyznania pieniędzy można się spodziewać wiosną. Tak w każdym razie było w ubiegłym roku.  

[POGODA]1610522106108[/POGODA]

 

(E.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (4)

Vip Vip

4 15

Są ważniejsze rzeczy do zrobienia 11:17, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BebokBebok

5 11

Są dużo ważniejsze rzeczy do realizacji. Tę ścieżkę niech sobie cidry za swoje wykonają, to jest nikomu do niczego niepotrzebne 14:06, 13.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AłłaAłła

8 1

Nieprawda! Ja jej potrzebuję. 15:16, 13.01.2021


cidrycidry

2 2

sa nawiedzeni !!! 20:14, 13.01.2021


REKLAMA