Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry, Katowice. Zmiana cen na kolei, co z autobusową komunikacją zastępczą?

09:59, 14.05.2022 | esp
Skomentuj Fot. Archiwum GZM
REKLAMA

Od poniedziałku 16 maja zmiany zapowiadają Koleje Śląskie. Część z dotychczasowych biletów nie będzie już sprzedawana, inne drożeją. Zmiany dotyczą również przejazdów na trasie Tarnowskie Góry-Katowice, gdzie od marca trwa remont torów i obowiązuje komunikacja zastępcza.

W czasie remontu na tej trasie Koleje Śląskie i Zarząd Transportu Metropolitalnego wzajemnie honorują swoje bilety.

Pasażerowie, posiadający bilety kolejowe, które nie będą już sprzedawane od 16 maja, ale które wciąż są ważne, będą mogli na ich podstawie nadal korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami ZTM na opisywanym odcinku.

Wykaz biletów kolejowych, które będą uprawniać do przejazdów ZTM na trasie Tarnowskie Góry-Katowice

Przypomnijmy, że komunikację zastępczą wprowadzono w związku z pracami modernizacyjnymi linii kolejowej nr 131 z Chorzowa do Tarnowskich Gór.

Bilety Kolei Śląskich ważne na trasie Katowice-Tarnowskie Góry lub jej fragmentach są honorowane na linii metropolitalnej nr M3 pomiędzy Tarnowskimi Górami i Katowicami oraz w autobusowej linii zastępczej nr T-40 do czasu przywrócenia na tę trasę tramwaju linii nr 20 na odcinku Chorzów Rynek – Chorzów Batory Dworzec PKP.

Jakie bilety są honorowane?

W przypadku zastępczej komunikacji autobusowej nr S80, zatrzymującej się na stacjach pośrednich pomiędzy Katowicami i Tarnowskimi Górami honorowane są bilety ZTM: 24h+kolej, 7-dniowy, Miasto 30 i 90, 2 Miasta 30 i 90, Sieć 30, 90 i 180, metrobilety (z wyjątkiem Metrobiletu Strefa Katowice).

W przypadku zastępczej komunikacji autobusowej nr S8, kursującej bezpośrednio tylko pomiędzy Katowicami i Tarnowskimi Górami honorowane są bilety ZTM: 24h+kolej, 7-dniowy, Sieć 30, 90 i 180, metrobilety (z wyjątkiem Metrobiletu Strefa Katowice).

Prace na linii kolejowej nr 131 mają zakończyć się w 2024 r. Pasażerowie muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Natomiast Koleje Śląskie informują, że w nowej taryfie zrezygnowano z ofert, które były przygotowane na okres pandemii oraz tych, które nie cieszyły się zainteresowaniem podróżnych. Wycofano np. bilety miesięczne i kwartalne na przejazdy tylko w jedną stronę, bilety miesięczne z ulgą 30 i 50 proc., bilety liniowe na wybranych trasach. Wprowadzenie za to specjalny bilet 5-dniowy.

Nie obyło się też bez podwyżek.

[ZT]36031[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%