Zamknij
REKLAMA

Poczta wydaje bony na zakup odbiorników cyfrowych. Dotychczas złożono 150 tys. wniosków

18:50, 20.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Poczta Polska przypomniała, że obecnie trwa proces przechodzenia ze standardu nadawania telewizji naziemnej z DVB-T na DVB-T2/HEVC, który "odbywa się regionalnie, w czterech etapach". "Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca" - wyjaśniła poczta.

Od marca złożono w placówkach Poczty Polskiej ponad 150 tys. wniosków o dofinansowanie odbiorników cyfrowych, w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej.

Dziennie jest składanych ok. 5 tys. wniosków - poinformowało w czwartek biuro prasowe Poczty Polskiej.

Od 21 marca br. wydawane są bony w postaci kodów na dofinansowanie odbiorników cyfrowych umożliwiających odbiór w nowym standardzie.

Jak wskazano w informacji prasowej "zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez Internet, na stronie gov.pl, albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju".

Zaznaczono, że "zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie świadczenia (...) jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii" - do tej pory w placówkach złożono "ponad 150 tys. wniosków".

"Dziennie obsługujemy ok. 5 tys. wniosków, zatem na dniach możemy przekroczyć próg 200 tys."- przekazał urząd. "Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera" - dodano.

Kto może skorzystać z bonu? - czytaj na stronie rządowej TUTAJ

[ZT]36138[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%