Zamknij
Kolorowe dodatki przełamią monotonię szarości i bieli. Fot. Elżbieta Kulińska

Dodatki, które odmienią wnętrze

21.05.2022

Dodatki, które odmienią wnętrze

Od lat w wystroju naszych domów nie brakuje bieli i szarości. Skandynawski styl, chociaż nieco już stracił na atrakcyjności, wciąż nieźle się trzyma i ma swoich zwolenników. Może warto pokusić się o odmianę?

Na rynku znajdziemy pełno pomysłowych dodatków, dzięki którym w łatwy i tani sposób przełamiemy monotonię wystroju. Na sklepowych półkach wciąż znajdziemy dodatki w kolorach np. przydymionego różu, złota i  srebra. Jako żywe i wyraziste akcenty doskonale sprawdzają się w neutralnym otoczeniu dodatki w różnych odcieniach modnej ostatnio zieleni.

                                         

Żywe kwiaty czy sztuczna zieleń?

Sprawdzonym sposobem na zmianę charakteru wnętrza jest ozdobienie go roślinami.  Inspirując się stylami boho i glamour, stawiamy na żywe rośliny, które potrafią dodać wnętrzu wyrazu.  Tym, którzy nie mają ręki do roślin, albo chęci czy warunków do ich hodowania,  producenci dedykują inne rozwiązanie - sztuczną zieleń. Oferta sztucznych kwiatów jest coraz bardziej różnorodna,  na dodatek tworzywa, z których się je produkuje, coraz lepiej imitują naturalne rośliny. Czasem trzeba ich dotknąć, by się upewnić czy są naturalne, czy sztuczne.  I chociaż sztuczne kwiaty nie każdego zachwycają, ich zaletą są większe możliwości aranżacji niż w przypadku żywych.

                                            

Niezależnie od tego, jakie elementy dekoracyjne wybierzemy, warto pamiętać, że mając do dyspozycji małe wnętrze, powinniśmy ostrożnie je wybierać. Ciężkie, duże i w intensywnym kolorze przytłoczą niewielkie wnętrze. Aby pomieszczenie nabrało lekkości i przestrzeni, lepiej wybrać delikatne jasne ozdoby.

[ZT]36079[/ZT]

 


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz