Poszło m.in. o ten plakat, z którym Zenon Lis pojawia się na różnych protestach, także w Tarnowskich Górach. Na tym zdjęciu akurat go nie trzyma, stoi po prawej stronie. fot. Archiwum Gwarka
W niedzielę w kinie Amok w Gliwicach zorganizowano spotkanie z prezesem PiS. Przed kinem pojawił się działacz opozycji antykomunistycznej z Tarnowskich Gór Zenon Lis z plakatem „Kaczyński musi odejść”. Skończyło się interwencją policji.
- Przyjechałem pod kino „Amok” w Gliwicach z plakatami i banerem. Ten ostatni szczególnie intrygował policjantów, bo nie wiedzieli, co na nim jest – nie zdążyłem go nawet rozwinąć. Tymczasem było na nim napisane: „Idziemy po to, by odzyskać równość, wolność, demokrację” - mówi nam Zenon Lis.
Opowiada, że podeszło do niego kilku policjantów i powiedzieli mu, że bierze udział w nielegalnym zgromadzeniu i utrudnia przeprowadzenie spotkania w kinie. - Odpowiedziałem, że korzystam z prawa do spontanicznego zgromadzenia i nie łamię prawa – wspomina Zenon Lis.
Przyznaje, że i on, i policjanci mieli podniesiony głos. W końcu mundurowi wsadzili go do radiowozu i pojechali na komendę policji.
- Próbowali dać mi pouczenie, ale twardo stałem na stanowisku, że nie ma do tego podstaw. Widziałem konsternację, kiedy mnie wylegitymowali, a ja pokazałem im legitymację działacza opozycji antykomunistycznej – mówi Lis.
W komendzie miejskiej policji dostał do podpisania protokół dotyczący wykroczenia, czyli wspomnianego rzekomego przeszkadzania w spotkaniu z prezesem Kaczyńskim. Odmówił jego podpisania. Sprawa toczy się dalej.
Nasz rozmówca nie ma jeszcze żadnych dokumentów dotyczących sprawy, nie podjął więc decyzji, czy będzie składał skargę na zachowanie policjantów.
- Zatrzymano natomiast i plakaty, i baner. Dla mnie to po prostu forma cenzury prewencyjnej – podkreśla Zenon Lis.
Czytaj też:
Opozycja odbije sejmik śląski z rąk PiS?
::news{"type":"see-also","item":"38844"}
.19:59, 21.11.2022
Brawo Zenek
Tak jest 14:29, 23.11.2022
Niech żyje lewactwo!
..20:03, 21.11.2022
Trochę teatru musi być...
już20:09, 21.11.2022
Robią w gacie
Kto?14:28, 23.11.2022
Kodziarze?
Użytkownik20:21, 21.11.2022
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Mietek20:44, 21.11.2022
***** pis!
***** milicję!
merytoryczny18:31, 27.11.2022
Tylko to potraficie. Na wiecej was nie stac lopozycjo.
te co to20:46, 21.11.2022
lewusie, jak wiemy masz kolegów z PZPR i SB. Z czym na milicje tyle latałeś? donosy robiłeś na innych. I co nie prawda to? tylko nie kłam. A po IP łatwo sprawdzić kim jesteś. Najlepiej pakuj się i tego swojego dyplomowanego marksistę, leninistę z Żoliborza i obierz kierunek moskwa. Tam twoje miejsce komuchu
pis= zlodzieje20:57, 21.11.2022
pis=bandyci hadziaje za buga
Teo23:21, 21.11.2022
Zenek zdurnial do reszty,chyba odwdziecza się za pracę w magistracie,antykomunista😂
Nie wiem05:09, 22.11.2022
Komu sie odwdziecza ale wy jestescie złodziejami
Jeden z odwaznych05:41, 22.11.2022
Walczacych ze złodziejami
reck08:47, 22.11.2022
Zenek niby antykomunista a Miller i Cimoszewicz mu nie przeszkadzają
Lolo09:38, 22.11.2022
Małe pałowanie załatwiłoby sprawę. Do wyboru murzynką czy blondynką. A tak będą się sądzić bez końca z nieudacznikiem, który za co się wziął, to zawalił. Ostatnio nawet kawę zamawia na zeszyt.
no i10:04, 22.11.2022
przy głupa @co to usunęli 🤣🤣🤣 a taki ładny miał komentarz, rosyjski
te lolo10:06, 22.11.2022
ty chyba byś chciał lolą dostać, komuchu
hanek05:05, 23.11.2022
Zenek nie dał się PZPRowskim bolszewikom, nie da się też bolszewikom z PISu.
Smutne jedynie, że polska policja gdzie nie gdzie jest już też tak squrw... jak nieboszczka milicja obywatelska i służy nie ludziom, ale koniunkturalnie liże d... "władzy".
Taa14:26, 23.11.2022
Chyba obecnie raczej działacz K.O.D.?
Logiczne!15:05, 23.11.2022
Opozycjonista z lat 80 Zenon Lis pojechał protestować przeciwko innemu opozycjoniście z lat 80 Kaczyńskiemu. Wszystko zrozumiałe!
te logiczne22:13, 23.11.2022
nie kłam J K nie był żadnym opozycjonistą i nie należał do "S". J K natomiast bardzo ładnie obronił się z Marksizmu i leninizmu, z wyróżnieniem (o czym sam wspominał). Natomiast Z. L. należał do "S" i był represjonowany przez komuchów. Więc ruski propagandzisto, wypad z tymi kłamstwami.
Skutek 22:20, 23.11.2022
GENETYCZNYCH ZMIAN W MÓZGU ZENKA.
Skandal22:22, 23.11.2022
Biedny Zenek. A co z transparentem, czy ocalał?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz