Skontaktowali się z nami czytelnicy, którzy zwrócili uwagę na kierowców parkujących na zakazie przy ul. Sobieskiego w Tarnowskich Górach.
Chodzi o chodnik za marketem Aldi w kierunku ronda.
- Kiedyś można tam było parkować, teraz, po przebudowie ul. Sobieskiego, już nie. Jednak część kierowców wciąż zostawia tam samochody i kończy się to mandatem – mówią nasi czytelnicy.
Wskazują, że jest znak zakazu parkowania przy jednym wyjeździe z marketu Aldi, ale może warto byłoby go powtórzyć za drugim parkingowym wyjazdem.
- Koszty nie są pewnie duże, a sprawa byłaby jasna – przekonują tarnogórzanie.
Miasto jednak nowych znaków stawiać nie zamierza.
- Zakaz zatrzymywania jest ustawiony na ul. Sobieskiego przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką i obowiązuje aż do ronda. Zjazd i wyjazd z parkingu przy Aldi nie jest skrzyżowaniem, więc „nie odwołuje” znaku zakazu. Zgodnie z przepisami nie trzeba go więc powtarzać – mówi rzeczniczka urzędu miejskiego Ewa Kulisz.
Dodaje, że stawianie niepotrzebnych znaków nie wpływa na przestrzegania przepisów. Za to jeżeli znaków jest za dużo, a to nie sprzyja to ani koncentracji, ani bezpieczeństwu.
Czytaj też:
Tarnowskie Góry. Zbudują ścieżkę pieszo-rowerową przy ul. Staffa
Tarnowskie Góry. Budynek po dawnej kwiaciarni do wyburzenia
[ZT]40104[/ZT]
7 1
A czy przypadkiem zgodnie z nowymi przepisami nie jest tak ze kazdy zjazd jest skrzyzowaniem ??!!
5 5
oblałeś jako potencjalny kierowca nawet rowera 🤣🤣🤣 czytaj i ucz się. To jest liczone jako wyjazd z posesji .
6 0
proscie a bedze wam dane
7 1
Mandat to zysk miasta 😡
4 2
Nie, skarbu panstwa
2 2
Trzeba wypełnić normy mandatów zaplanowane przez Arka na ten
2 0
Rok
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz