Radny powiatowy Paweł "Pepek" Mrachacz był niedawno pacjentem Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Pobyt w szpitalu wywołał w nim wstrząs. Domaga się od powiatu i od szpitala poprawy warunków leczenia.
Nie tak dawno Paweł Mrachacz leczył się w tarnogórskim szpitalu.
- Po operacji leżałem w kilkuosobowej sali - opowiada radny, który postanowił podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w placówce. Jako ciekawostkę przytacza prosty przykład: - Koło łóżek zamontowano alarmy, które pacjent może użyć, by przywołać personel. Niby prosta sprawa, jednak jest jedno "ale": przycisk miałem nad głową, ale jeśli leżysz, nic ci po nim, bo dzwonek zamontowano na wysokości 1,5 metra. Teoretycznie można poprosić o pomoc kogoś z sali - ale wszyscy obok mnie to też byli pacjenci leżący - mówi radny.
To tylko jeden z przykładów. Zastrzeżeń Paweł Mrachacz ma więcej. Jego zdaniem konieczne jest uszczelnienie okien na oddziale chirurgicznym. Pacjenci, którzy leżą przy oknie, zwyczajnie marzną.
Poza tym konieczna jest przebudowa toalet. Obecnie na oddziale chirurgicznym toaleta jest koedukacyjna. Radny uważa też, że należałoby odświeżyć podłogi w pracowni rentgenowskiej, bo płytki są uszkodzone i nieestetyczne. W końcu radny przypomina o zaleceniach sanepidu i PIP dotyczących przebudowy damskich szatni przeznaczonych dla białego personelu.
Szpital należy do powiatu. Pepek jest przewodniczym komisji bezpieczeństwa rady powiatu, co postanowił wykorzystać. To właśnie ta komisja napisała do zarządu powiatu (czyli między innymi do starosty tarnogórskiego) z prośbą o reakcję. Komisja oczekuje, że władze powiatu będą interweniować w szpitalu.
- Pismo, zgodnie z sugestią radnego i komisji, zostało skierowane do dyrekcji szpitala. Czekamy na odpowiedź szefa placówki - powiedział kilka dni temu Rafał Biczysko, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Tarnowskich Górach.
Czytaj także:
Kopienica. Wodzą niedźwiedzia od rana [zdjęcia]
Bery w Wojsce. Tradycji stało się zadość [ZDJĘCIA]
Z berem przez Miedary. [ZDJĘCIA]
Ktoś okradł ośrodek harcerski. Łupem złodziei padły...
Katowice Airport. Kontrterroryści weszli do samolotu
Tak wygląda miasteczko ruchu drogowego [ZDJĘCIA]
17-1220:51, 19.02.2023
A to ten milicjant chcial mi odebrac "R"-ke na rynku pod Restauracja Mila,a potem zamknac z kilku ORMOWCAMI w GCR w stanie wojennym po godzinie milicyjnej i on jest radnym!co z dekumunizacja?
Mariam21:42, 19.02.2023
A to dopiero teraz jak on znalazł się w szpitalu zainteresował się tymi problemami,jak było zdrowie to ważne były diety radnego pobierane całymi latami, ale cóż się dziwić toż to stary komuch milicjant obywatelski
Super 23:04, 19.02.2023
Artykul z cyklu: przemyślenia milicjantów. Urzekła mnie jego historia.
Bo03:49, 20.02.2023
Trzeba się leczyć w klinice MSWiA jak elita z PiS
Bydło12:03, 20.02.2023
Już minusuje
nareszcie 08:14, 20.02.2023
pepek masz racje bubi
EUREKA 08:35, 20.02.2023
Milicjant komunistyczny odkrył nie doinwestowanie szpitala powiatowego którego jako radny powiatu TG mu podlega . Złą stolarkę się naprawia lub wymienia na nową. Dzwonki nad głową bo niższe obecnie są łóżka 🤣🤣🤣
Ida10:11, 20.02.2023
Kim dla autora tekstu jest Pan Mrachacz ,że w tytule nazywa go pepkiem?
Trochę szacunku .
Walery15:13, 20.02.2023
Pepek zasłużył sobie przez lata swojej milicyjnej kariery.
Franz18:10, 20.02.2023
Walery , gazeta to nie stary mur gdzie dzieci piszą kredą przezwiska.
To jest niedopuszczalne aby jakiś redaktorek tak nazywał Pana Mrachacza na łamach gazety.
oko05:52, 25.02.2023
Ten obywatel milicjant sam się tak reklamuje.
Mira19:09, 25.02.2023
Pan radny sam używa "pseudonimu" Pepek na swojej stronie https://www.mrachacz.com/
Apoco11:21, 20.02.2023
Wam szpitale ważne że złodzieje mają swój szpital w Warszawie
Wpolsce12:02, 20.02.2023
Bandyci chcę ukarać lekarka bo łączyła chore dzieci
Pisowskie 13:38, 20.02.2023
Zlodzieje okradaja kraj wila + tylko na szpitale i personel pieniedzy brak ten rzad to ukrainskie zydy oni wciagna polske do wojny!!!
😱13:48, 20.02.2023
Jak ty pier....sz ,jak geś bez łeba
Mosz 14:02, 20.02.2023
Coś z głową
Zaro go poznac17:57, 21.02.2023
tyn sam na etacie caly czos.
rzad=ukryta opcja ..14:02, 20.02.2023
Oni wszyscy maja korzenie ze wschodu caly pis to poklosie akcji wisla . Najpierw pogonil ich Stalin a teraz Putin , macie cos wrednego w sobie a teraz jestescie jeszcze bardzo roszczeniowi i wszystko wam sie nalezy oczywiscie za darmo . Polska zle zrobila dajac wam nowe nazwiska i stanowiska po akcji wisla .
Lili 16:41, 20.02.2023
Głowa okej. Pępek to komunista z minionej epoki. Zbrojne ramię Jaruzelskiego i Urbana przepotwarzony na obecną modłę. Polska miała tyle do powiedzenia w 1945 roku co Tusk obecnie w polityce .
Do lili17:46, 20.02.2023
Masz racje dzieki czemu możecie kraść
oko05:49, 25.02.2023
Idiota!
Pikus19:03, 20.02.2023
Pepek a czy wiatry odchodziły prawidłowo, pewnie tak bo okna nieszczelne. Tez lezałem w tym szpitalu i jakoś nie narzekam. No tak ale jak taka *gruba ryba* lezy w szpitalu to wszyscy powinni latać bo to jest któś , nawet z basenem powinni stać w kolejce do jasnie pana. Blisko do wyborów trzeba działać by znow wybrali.
Barbara17:50, 25.02.2023
Nikogo nie bronie,ani Pępka ani lokalnych wlodarzy ,fakt faktem ze szpitala tzw.trojka jest przestarzały,nie tylko w sprzęt medyczny ale i ogólnie,a jeśli chodzi o wyżywienie to już tragedia,jeśli ktoś niema nikogo kto mógłby donieść co nieco do jedzenia to już jest tragedia i to w trzech aktach.
Ja20:03, 25.02.2023
Pepek- pamiętam jak jakieś 30 lat temu Pepek mnie zatrzymał i legitymował - jazda motorynką - cyt" każdy by chciał latac hekopterem a nie ma uprawnień" - Panie Mrachacz - Duzo Zdrowia - reszte olać !!!
nick_cave08:38, 27.02.2023
PEPEK tak walczył z komuną że aż mu tarcza pękła i pała się złamała
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz