Plac przypomina skład budowlany. Do tego wokół trwają w najlepsze tak zwane wykopki.
Plac Gwarków w Tarnowskich Górach jest zawalony materiałami do budowy dróg. Wory i palety z kostką z granitu, krawężniki i inne elementy.
Do tego wszystkiego życie mieszkańcom „umilają” pojazdy budowy. Co chwilę nadjeżdża widłak, który zabiera materiały i dowozi do pracowników.
To prace związane z przebudową tzw. ciągu komunikacyjnego od Rynku do ul. Legionów. Jak mówi Joanna Czyżewska, dyrektor MZUiM, w tej chwili kładzione są chodniki.
Potem przyjdzie czas na nawierzchnię. Także placu Gwarków. Zostanie z niego usunięty bruk, każda kostka będzie przejrzana i z powrotem położona.
Podobnie ma być z fragmentem nawierzchni z kocich łbów. Również będzie rozebrana i położona na nowo na podbudowie.
Taka „operacja” miała już w Tarnowskich Górach miejsce. Bruk na placu Gwarków, łącznie z kocimi łbami był rozbierany, przekładany i kładziony na nowo.
O jakości prac niech świadczy to, że przekładana nawierzchnia nie wytrzymała nawet ćwierci wieku. Przed remontem wyglądała lepiej niż po.
Roboty mają się zakończyć jesienią.
Czytaj też:
Tarnowskie Góry. Jak zagospodarować okolice stacji kolejowej?
Tarnowskie Góry. Ścieżka rowerowa i parkowanie przy Gliwickiej
15 5
Tak się przewala publiczne pieniądze. Jedna wielka niegospodarność I fuszera. Ale kto bogatemu zabroni
5 5
ze tarnogorski pisowiec sie odezwał po przegranych wyborach bedą wasze afery rozliczone i co 2 drugi trafi tam gdzie trzeba
9 4
a kiedy państwowe g. zacznie pracować na lud który im za to płaci bo jak dotychczas nie robi sie nic poza działaniem na szkode społeczeństwa począwszy od jednostek najsłabszych niepełnosprawnych dzieci ludzi z problemami ludzi którzy problemy mają przez nich ludzi bezrobotnych przez brak pracy ludzi biednych ludzi z najniższą krajowa jedyne co sie robi to ogłupia i wciska ciemnote
7 6
PiS zestawia marsz 4 czerwca z Holokaustem. Fala oburzenia
5 5
dopoki trwa rozkradanie Polski nigdy teraz kradna 2 razy wiecej
9 0
wiąże się z utrudnieniami . Lepiej nic nie robić . Na rogatkach miasta ustawić znaki zakaz wjazdu do tg oprócz rowerów i hulajnóg . Taki europejski tręd .
4 1
...tarnogórski Magistrat uznaje zasadę aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli poza tym co im sam chce powiedzieć i to tylko tym grzecznym , nie krytykującym. A wjazd do miasta i parkingi dla ograniczonej liczby osób , nie uciążliwych, aby nie wiedziały co się tutaj odwala.
8 4
Na forum już sowieckie bydło i już minusuje
4 5
na forum już niemiecki Szwab gnojówką już wylewa .
4 3
Być w cywilizacji zachodniej niż w waszym sowieckim gnoju szmato ruska
4 1
No chyba nie do pielgrzymki do Piekar .jak Niemiec , Szwab to tylko z mordowaniem w obozach niemieckich w latach 1939-1945 każdą nację oprócz aryjskiej . Nawet slązoków uważali za pod gatunek . hanysów dobitnie Niemcy gnębili .
3 3
Tak jak Wy złodzieje
2 0
Ma tak jak ty
6 0
Całe centrum to wielkie „ciarastwo”, ale najważniejsze „Mamy ścieżkę rowerowa”, której to prace nie są w ogóle nadzorowane przez inwestora. Jeden dzień ekip sprząta a za dwa dni w tym samym miejscu kolejne „ciarastwo” składowane i tak w kółko.
8 1
Dokladnie, a pani Dyrektor z MZUIM Joasia w lakierkowych szpilkach i fryzie maszeruje przez rynek na dywanik do burmistrza do ratusza.Zapraszamy Panią Dyrektor w butach roboczych jak na budowę, kasku kamizelce i z głową pełną wiedzy na inwestycje, które z sukcesem rozwala i niszczy miasto. Celebrytów I gwiazdeczki Tarnowskie Góry nie potrzebują.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz