Pierwsze z 73 nowych autobusów elektrycznych wyjechały na trasy w powiecie tarnogórskim.
Elektryk zadebiutował na linii 129, obsługiwanej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerlańcu.
- „Metroelektryki” są w pełni klimatyzowane, ciche i dostosowane do potrzeb każdego pasażera - zapewniają pełną dostępność, wygodne wnętrze, nowoczesną informację pasażerską oraz pętle indukcyjne dla osób korzystających z aparatów słuchowych - zapewnia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
O autobusach elektrycznych pisaliśmy: Świerklaniec. Mają już kluczyki do elektrycznych autobusów
Fot. GZM (Remigiusz Cetnar) i PKM Świerklaniec.