Zamknij
REKLAMA

Przebieg drogi ekspresowej S11. U sąsiadów też kłótnie

12:00, 22.02.2021 | E.K.
Skomentuj Fot. GDDKiA
REKLAMA

Samorząd Lublińca obawia się, że w wyniku budowy drogi ekspresowej S11 miasto zostanie podzielone na dwie części. Władze apelują do mieszkańców, by podpisywali się pod listem skierowanym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak twierdzi wiceburmistrz Lublińca na tym etapie przygotowania inwestycji zaproponowane zostały dwa warianty przebiegu drogi ekspresowej, tj. czerwony i niebieski. Inni dodają, że po konsultacjach w 2019 doszły jeszcze dwie modyfikacje trasy.

Władze Lublińca forują wariant niebieski, bo w tej wersji droga będzie oddalona od zabudowań i nie podzieli miasta na dwie części. Jak podkreśla wiceburmistrz Lublińca Anna Jonczyk Drzymała, zlokalizowanie w śladzie DK11 drogi ekspresowej z pewnością ograniczy lub uniemożliwi komunikację z drogami o znaczeniu lokalnym, co z kolei przekieruje cały ruch do centrum, a tego miasto chce uniknąć.

- W celu wzmocnienia naszego stanowiska zwracamy się do państwa z prośbą o wsparcie naszych samorządowych działań i skierowania listu w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S11 do Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach – apeluje w mediach społecznościowych wiceburmistrz.

Stanowisko Lublińca popiera wiele gmin powiatu lublinieckiego, ale nie wszystkie: np. wójt Pawonkowa wytyka władzom Lublińca „odsuwanie problemu od siebie”.

- Zrozumiałe jest, że pierwszym, naturalnym odruchem jest odsunięcie problemu od siebie. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że wszyscy żyjemy na ziemi lublinieckiej, mamy rodziny w różnych miejscach, zmieniamy swoje miejsca zamieszkania. Spora część mieszkańców Lublińca dziś mieszka np. w Lisowicach czy Solarni. Do czego w przyszłości doprowadzi taki sposób podchodzenia do problemu i odsuwania go od siebie kosztem sąsiadów? - odpowiada wójt Pawonkowa Joanna Wons-Kleta.

Według planów S11 zaczyna się w Kołobrzegu i przebiega m.in. przez Koszalin, Szczecinek, Piłę, Poznań, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Kępno, Olesno, Lubliniec, Tarnowskie Góry i kończy swój bieg na węźle autostrady A1 w Piekarach Śląskich. W województwie śląskim będzie liczyć ok. 60 km.

[ZT]29932[/ZT]

 

(E.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

DMDM

1 5

Patrząc na mapę to droga S11 kończy się na A1 w Pyrzowicach. Ciekawe czy odciąży choć trochę obwodnicę tarnogórską 12:33, 22.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HrobokHrobok

1 4

Na pewno nie bo tiry co pojada na gliwice z poznania beda jezdzic przez strzybnica 13:57, 22.02.2021


RadekTgRadekTg

1 0

Nie odciaży bo u nas też ludzie chcieliby aby s11 przebiegała jak najdalej Tg bo hałas smród itp. ale nie przeszkadzają nikomu ciężarówki jeżdżące całą dobę przez strzybnice, zawsze się znajdą ludzie którym się coś nie podoba 05:20, 23.02.2021


MaktonMakton

8 0

Nie budowali było źle budują jest też źle 15:35, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%