Zamknij

Tour do Pologne przetnie Piekary Śląskie. Przejedzie przez samo centrum

12:20, 02.07.2020 | J.M.
Skomentuj Do Piekar klarze wjadą od strony Brzezin Śląskich, pojadą przez Brzozowice-Kamień, Szarje, główną arterią miasta aż za Kozłową Górę, gdzie skręcą na Wymysłów. Ilustracja: TdP
REKLAMA

Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie.

Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez publiczności na startach i metach, bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym.

– Aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo musimy wprowadzić pewne niezbędne ograniczenia. Cały zespół włożył ogromny wysiłek w dostosowanie wyścigu do zasad podyktowanych tą wyjątkową sytuacją. Sport uczy szukać pozytywnych stron i chcemy, aby Tour de Pologne, pierwszy etapowy wyścig UCI World Tour po długiej przerwie, niósł takie pozytywne przesłanie – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

77. Tour de Pologne rozpocznie na Stadionie Śląskim w Chorzowie 5 sierpnia, dokładnie w rocznicę tragicznego wypadku Bjorga Lambrechta. Wyścig rozpocznie się minutą ciszy, a pamięć belgijskiego kolarza zostanie uczczona także poprzez specjalną klasyfikację jego imienia, dla najlepszego młodzieżowca. Pierwszy etap poprowadzi z Chorzowa przez Piekary Śląskie, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, do Katowic. Tu kolarze pokonają trzy rundy i zafiniszują przy Spodku. Partnerem startu pierwszego etapu jest województwo śląskie.

Do Piekar kolarze wjadą od strony Brzezin Śląskich, pojadą przez Brzozowice-Kamień, Szarlej, główną arterią miasta aż za Kozłową Górę, gdzie skręcą na Wymysłów.  

Drugi etap poprowadzono z Opola do Zabrza. Rozpatrywano czy trasy nie wytyczyć przez Zbrosławice, były nawet wizje dróg w terenie, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

OloOlo

2 0

Elegancko pokazali nam poslady ! To pewnie w zamian za to ze juz raz w sumie nas ominęli skręcając na rondzie i pozostawiajac wszystkie dzielnice jak idiotow. Dziekujemy panie Lang i panie Czech. 14:27, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po co?po co?

2 2

Po co TdP? u nas zrobcie Tour de Silesia!!! a nie Pologne, za brynicą jak już niech jada 20:29, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz