Champion Lasowice i sukcesy zawodniczek: 7 medali mistrzostw Śląska, rekord Polski Dagmary Stępień

15:01, 12.09.2020 aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu Fot. Archiwum klubu

5 września podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Śląska Młodziczek w Gliwicach reprezentantka Championa Lasowice Dagmara Stępień w swojej koronnej konkurencji – wieloskoku zdobyła rekord Polski skokiem na odległość 11,16 m. To pierwszy wynik w Polsce ponad 11,00 m uzyskany zgodnie z przepisami. Dagmara pobiła tym samym własny rekord z lipca, kiedy uzyskała wynik 10,65 m.  Bardzo dobrze wypadły też inne zawodniczki. Kilka dni wcześniej, na mistrzostwach Śląska w Częstochowie Champion Lasowice zdobył 7 medali.

Rekordowy skok dał Dagmarze również tytuł mistrzyni Śląska. Wicemistrzyniami Śląska zostały również: Marcelina Sikorska, która w trzecim biegu na dystansie 1000 m z przeszkodami po raz trzeci ustanowiła rekord życiowy. Uzyskała czas 3;33,63 s. Medale zdobyła też sztafeta 4x100 m w składzie: Anna Walicka, Dagmara Stępień, Roksana Plaminiak, Karolina Bąbel z wynikiem 52,82 s.

Bardzo wartościowy czas w biegu na 200 m ppł czyli 31,61 zanotowała Roksana Plaminiak. Do II klasy zabrakło jej 0,13 s. Jeszcze mniej, bo tylko 0,03 s zabrakło Julii Karmelicie aby awansować do finałowego biegu na 60 m podczas Krajowego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Ale i tak wynik 8,53 s jest jej rekordem życiowym.

Kilka dni wcześniej, podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Śląska w Częstochowie zawodniczki Championa Lasowice zdobyły 7 medali. W skoku w dal Julia Duda z wynikiem 5,15 m wywalczyła brąz, podobnie jak Małgorzata Miś skokiem na odległość 4,89 m. Dzień później obie zostały mistrzyniami Śląsk w trójskoku w swoich kategoriach wiekowych. Małgorzata skoczyła 10,80 m, a Julia z 11,27 m na aktualnie 8. wynik w Polsce.

Złoto wywalczyła też Natalia Kalino w siedmioboju, mimo makabrycznego zdarzenia na skoczni wzwyż ("zaliczyła" stojak głową). W drugi dzień dołożyła fantastyczny rekord życiowy w skoku w dal i "uzbierała" 3917 pkt. co aktualnie daje jej 11. miejsce w Polsce.

Złotą medalistką została Dagmara Stępień, która uzyskała w pięcioboju wynik 2542 pkt. co jest aktualnie 13. wynikiem w Polsce. Awans do mistrzostw Polski uzyskuje 16 najlepszych zawodniczek, więc jej start jeszcze nie jest pewny. Srebrny medal zdobyła Roksana Plaminiak również w pięcioboju, uzyskując 2407 pkt., co jest aktualnie 18 wynikiem w Polsce.