Zamknij
REKLAMABieganie - zobacz ceny

Gimnastyka i akrobatyka sportowa z UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie

17:59, 01.04.2021 | aj
Skomentuj fot. Filip Woźniczka/UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie
REKLAMA

Gibkość, smukła sylwetka i właściwa postawa. A do tego radość z wykonania gwiazdy, przewrotu czy mostka. Lista zalet zajęć gimnastycznych dla dzieci, które prowadzi UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie jest długa. W klubie działa też sekcja widowiskowej akrobatyki sportowej.

Sekcja akrobatyki, gdzie zawodniczki i zawodnicy trenują od dwóch lat pod okiem małżeństwa z Ukrainy i biorą udział w zawodach, ma dłuższą historię. Od niedawna działa druga sekcja – gimnastyka dla wszystkich. To ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Żeby w nich uczestniczyć nie trzeba żadnego doświadczenia. Wystarczą chęci. 

– Dzieci spędzają całe dnie przy komputerze, w pozycjach, które nie są dobre dla kręgosłupa. A szczególnie w okresie rozwoju bardzo potrzebują ruchu. Regularne ćwiczenia poprawiają sylwetkę i gibkość ciała. Dzieci, które chodzą na nasze zajęcia nie garbią się. Trenerzy dbają o odpowiednią postawę. Dla uczestników zajęć to frajda, że mogą się nauczyć i prawidłowo wykonać gwiazdę, mostek i szpagat – podkreśla Ewa Woźniczka z UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie.

– Czasami dopiero u nas dzieci uczą się przewrotu w przód. Wydaje się nieprawdopodobne, że uczeń w V klasie nie potrafił go wykonać, ale zdarza się to coraz częściej – dodaje.  Z kolei na bardziej zaawansowanych zajęciach z akrobatyki sportowej są elementy baletu, a szkoleniowcy zwracają uwagę na prawidłowe układanie rąk i stóp, wyprostowane plecy. 

W klubie pracuje kilku trenerów, UKS współpracuje też z nauczycielką baletu i choreografem, który pomaga w tworzeniu układów prezentowanych na zawodach akrobatycznych. To tzw. piramidki czyli akrobatyka połączona z tańcem. Pracuje się nad nimi miesiącami, zresztą zawodniczki i zawodnicy z tej sekcji trenują 6 razy w tygodniu po 2,5 godziny dziennie. W sekcji dominują dziewczynki, ale jest też kilku chłopców, którzy w niczym koleżankom nie ustępują. 

Do największych sukcesów klubu w 2020 roku można zaliczyć IV miejsce dwójki kobiet podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Zielonej Górze. Zawodniczki dobrze zaprezentowały się na Turnieju Andrzejkowym w Libiążu oraz Turnieju Mikołajkowym w Rudzie Śląskiej, zdobywając I, II, III miejsca w III kat. dwójek dziewcząt i w skokach na ścieżce (kat. I krok).  Reprezentantki Orła brały również udział w Turnieju Akrobatycznym we Lwowie, gdzie zajęły II i III miejsce w trójkach dziewcząt w klasie III. 

Akrobatykę trenują dwie grupy, każda liczy ok. 15 osób. Gimnastyka to dwie grupy treningowe, do tego jedna dedykowana młodszym dzieciom – w wieku 4-5 lat. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej im. Joachima Świętka przy ul. Drzymały 3 w Brzezinach Śląskich. Jest wyremontowana, klub systematycznie dba o doposażenie. 

Zajęcia gimnastyki dla wszystkich odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Grupa młodsza ćwiczy od godz. 16 do 17, starsza – od godz. 17 do 18. Najmłodsze dzieci mają godzinę zajęć w tygodniu – w czwartki. 

[ZT]30469[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASkating - porównaj na Ceneo
0%