Zamknij

Nikodem Gwóźdź. Udany koniec sezonu młodego kolarza

17:35, 07.10.2021 | aj
Piekarzanin Nikodem Gwóźdź zakończył tegoroczny sezon kolarski kolejnymi sukcesami. Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Piekarzanin Nikodem Gwóźdź zakończył tegoroczny sezon kolarski kolejnymi sukcesami, podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, jazda na czas dwójek i drużyn.

2 i 3 października w miejscowości Godziesze Wielkie, w okolicy Kalisza odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, jazda na czas dwójek i drużyn. 

W sobotę Nikodem wraz z kolegą klubowym (Grupa Kolarska Gliwice) Wiktorem Paczułą rywalizowali na trasie o długości 14 km. Dwójka zajęła III miejsce i zdobyła tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii młodzik. 

O tym jak zacięta była rywalizacja mogą świadczyć wyniki. Pierwsza para osiągnęła czas 20:21:02, druga miała stratę 00:00:01, a trzecia 00:00:04. Średnia prędkość pierwszej pary to 41,2776 km/h. 

W niedzielę Nikodem Gwóźdź rywalizował w wyścigu drużynowym razem z Wiktorem Paczułą, Adrianem Pysikiem i Władysławem Mańką. Drużyna zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrza Polski. 

To nie koniec jego osiągnięć. Jednym z ostatnich wyścigów szosowych sezonu 2021 w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego był Tour de Piekary. Zawody odbyły się 25 września.

21-km trasa biegła w okolicach Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Na trasie była kilka szybkich zjazdów oraz ciężkich podjazdów, w tym chyba najtrudniejszy podjazd pod metę, pod kopcem. Nikodem Gwóźdź w kategorii młodzików zajął I miejsce. Zakończył wyścig z czasem 35:24. 

W kończącym się sezonie 2020/2021 Nikodem zdobył dwa tytuły mistrza Polski, dwa tytuły wicemistrza Polski i jeden tytuł drugiego wicemistrza Polski. 

[ZT]32980[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%