Nikodem Gwóźdź. Udany koniec sezonu młodego kolarza z Piekar Śląskich. Kolejne sukcesy

17:35, 07.10.2021 aj Aktualizacja: 20:18, 11.10.2021
Piekarzanin Nikodem Gwóźdź zakończył tegoroczny sezon kolarski kolejnymi sukcesami. Fot. Archiwum prywatne Piekarzanin Nikodem Gwóźdź zakończył tegoroczny sezon kolarski kolejnymi sukcesami. Fot. Archiwum prywatne

Piekarzanin Nikodem Gwóźdź zakończył tegoroczny sezon kolarski kolejnymi sukcesami, podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, jazda na czas dwójek i drużyn.

2 i 3 października w miejscowości Godziesze Wielkie, w okolicy Kalisza odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, jazda na czas dwójek i drużyn.

W sobotę Nikodem wraz z kolegą klubowym (Grupa Kolarska Gliwice) Wiktorem Paczułą rywalizowali na trasie o długości 14 km. Dwójka zajęła III miejsce i zdobyła tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii młodzik.

O tym jak zacięta była rywalizacja mogą świadczyć wyniki. Pierwsza para osiągnęła czas 20:21:02, druga miała stratę 00:00:01, a trzecia 00:00:04. Średnia prędkość pierwszej pary to 41,2776 km/h.

W niedzielę Nikodem Gwóźdź rywalizował w wyścigu drużynowym razem z Wiktorem Paczułą, Adrianem Pysikiem i Władysławem Mańką. Drużyna zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrza Polski.

To nie koniec jego osiągnięć. Jednym z ostatnich wyścigów szosowych sezonu 2021 w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego był Tour de Piekary. Zawody odbyły się 25 września.

21-km trasa biegła w okolicach Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Na trasie była kilka szybkich zjazdów oraz ciężkich podjazdów, w tym chyba najtrudniejszy podjazd pod metę, pod kopcem. Nikodem Gwóźdź w kategorii młodzików zajął I miejsce. Zakończył wyścig z czasem 35:24.

W kończącym się sezonie 2020/2021 Nikodem zdobył dwa tytuły mistrza Polski, dwa tytuły wicemistrza Polski i jeden tytuł drugiego wicemistrza Polski.