Julia Bulanda z Potępy dostała pierwszą w gminie nagrodę za wyniki sportowe

13:59, 28.04.2022 aj
Skomentuj Julia Bulanda odbierała nagrodę wójta Franciszka Sufy w towarzystwie dumnej rodziny. Fot. Archiwum UG w Krupskim Młynie Julia Bulanda odbierała nagrodę wójta Franciszka Sufy w towarzystwie dumnej rodziny. Fot. Archiwum UG w Krupskim Młynie

W Krupskim Młynie po raz pierwszy została przyznana nagroda wójta za wysokie wyniki sportowe – we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Laureatką została Julia Bulanda z Potępy.

Julia Bulanda jest reprezentantką GKS Czarni Bytom. Trenuje judo od ponad dekady, zaczęła w wieku przedszkolnym.

Na koncie ma szereg sukcesów m.in. mistrzostwo Polski młodziczek, najwyższe stopnie podium podczas pucharów Polski w różnych kategoriach wiekowych jest wielokrotną medalistką turniejów o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Ostatni sukces z marca to złoty medal podczas Pucharu Polski Kadetów w judo.

Julia Bulanda w tym roku została powołana do kadry narodowej juniorów w judo. Uczestniczyła w zgrupowaniach w Birmingham i w Zakopanem.

Wysokość nagrody reguluje uchwała rady gminy. Jeśli Krupski Młyn doczeka się kiedyś olimpijczyka, sportowiec otrzyma 3 tys. zł.

W przypadku medalu mistrzostw świata lub Europy to kwota 2 tys. zł, a za medal na mistrzostwach Polski – 1 tys. zł.