Siódmy Bieg Rolnika i rekord trasy w upale

12:59, 19.08.2024 esp Aktualizacja: 14:11, 19.08.2024
Trasa liczyła 10 km i przebiegała przez: Boniowice, Kamieniec, Łubki i Karchowice. Fot. Mateusz Stodolski Trasa liczyła 10 km i przebiegała przez: Boniowice, Kamieniec, Łubki i Karchowice. Fot. Mateusz Stodolski

Niełatwe zadanie mieli uczestnicy tegorocznego, 7. Biegu Rolnika w gminie Zbrosławice. Było upalnie i parno, a i tak padł rekord trasy.

Bieg Rolnika odbył się w sobotę. Trasa liczyła 10 km i przebiegała przez: Boniowice, Kamieniec, Łubki i Karchowice. Start i meta zawodów były w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Boniowicach.

W biegu wystartowało i ukończyło go prawie 110 zawodników – biegaczy i amatorów nordic walking. Rekord trasy ustanowił Paweł Kosek z Tychów, który uzyskał czas 34 minuty i 18 sekund.

Wyniki w poszczególnych kategoriach

10 km bieg OPEN mężczyźni:

1. Paweł Kosek, 34:18

2. Andrzej Nowak, 35:39,

3. Łukasz Zaczyk, 37:48

Najwyższe miejsce spośród reprezentantów naszego regionu zajął Rafał Kargól z Tarnowskich Gór, był szósty.

10 km bieg OPEN kobiety:

1. Elżbieta Lewicka, 45:21,

2. Izabela Maj-Dziubańska, 46:45

3. Marta Kopeć, 49:36

Najwyższe miejsce spośród reprezentantów naszego regionu zajęła Zuzanna Gerszyńska ze Zbrosławic, był czwarta.