Zamknij

Roślina za roślinę, czyli sąsiedzka wymiana zieleni w Wiśniowym Sadzie

10:49, 29.07.2020 | aj
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

W sobotę, 1 sierpnia w Tarnowskich Górach odbędzie się "Sąsiedzka wymiana roślin". Na wydarzenie zaprasza Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie wspólnie z restauracją Wiśniowy Sad. Początek o godz. 13. 

"Każdy z nas ma w swoim domu i ogrodzie rośliny, które mu się znudziły lub rozmnożyły. Teraz mamy możliwość wymienić je na inne – wszystko w ramach akcji #naturalniewtg! 1 sierpnia o godz. 13 spotkamy się w ogrodzie restauracji Wiśniowy Sad. Każdy z nas może zabrać ze sobą roślinę i wymienić ją na inną. W ten niezwykle prosty, całkowicie bezkosztowy sposób możemy urozmaicić przestrzeń w swoich domach i ogrodach. Ogród Wiśniowego Sadu zamieni się na chwilę w kwitnący targ roślin, z którego każdy może wynieść coś dla siebie" – piszą organizatorzy. 

Uczestnicy imprezy powinni pamiętać o maseczkach ochronnych. Każda roślina, która ma trafić do wymiany, powinna być ukorzeniona i znajdować się w doniczce. Wszelkiego rodzaju "odszczepki" są dozwolone – pod warunkiem, że są zasadzone w doniczkach. Wyjątkami są rośliny, które będą w stanie przetrwać kilka godzin bez dostępu do podłoża.

Organizatorzy proszą o przynoszenie 2-3 roślin na wymianę (nie przekraczać liczby 4). Jeśli roślina jest za duża można zrobić jej zdjęcie i pokazać w czasie wymiany. Wymieniać można się zarówno roślinami domowymi, jak i ogrodowymi, ale nie jednorocznymi.

"Nasze wydarzenie to wymiana roślin, a nie ich sprzedaż. Wymieniamy się jedynie "roślina za roślinę" lub zostawiamy rośliny dla innych, jeżeli nie chcemy ich już w domu" – piszą organizatorzy. Wydarzenie jest bezpłatne, dla uczestnik.ów przewidziano prezent-niespodziankę. Wymiana potrwa do godz. 16. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BeataBeata

1 0

Super pomysł 19:14, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz