Zamknij

Angielski dla 2 latka – od kiedy zacząć naukę?

artykuł sponsorowany + 11:10, 24.06.2022 Aktualizacja: 11:10, 24.06.2022 ok. 2 min. czytania

Nauka języka angielskiego dla wielu osób jest trudna. Rodzice więc często zastanawiają się, kiedy posłać dziecko, by nauka języka przyszła mu łatwiej. Badania naukowe są na ten temat jednoznaczne i zazwyczaj stwierdzają, że im wcześniej, tym lepiej. Sprawdź, czy najmłodsze dzieci warto wysłać na lekcję języka angielskiego.

Chcąc uniknąć sytuacji, w której jest wiele osób borykających się ze słabym angielskim u swoich pociech, warto dowiedzieć się, w jakim konkretnie wieku, dlaczego i w jaki sposób zacząć naukę u dziecka.

Czy nauka języka angielskiego przez małe dzieci jest efektywna?

Nauka języka angielskiego przez małe dzieci jest niezwykle efektywna, co potwierdziło wiele badań naukowych zakrojonych na szeroką skalę. Pokazują one, że dzieci w wieku do 5 lat niezwykle efektywnie chłoną nowe języki. Wynika to z naturalnych mechanizmów, którymi posługuje się mózg. Można potocznie powiedzieć, że od pierwszych zajęć dzieci chłoną język jak gąbka. Najlepiej obrazuje to przykład rodziców anglojęzycznych. Ich dzieci żyjące w Polsce stają się dwujęzyczne, a to dzięki temu, że obcują z obydwoma językami od najmłodszych lat. Dlatego angielski dla 2 latka jest tak efektywny.

Angielski dla dzieci – w jakim wieku zacząć?

Angielski dla 2 latka będzie najlepszą z opcji, gdyż w tym wieku dziecko już może zaczynać mówić. Nauka angielskiego przebiegnie błyskawicznie, jeśli dziecko od razu będzie posługiwało się językiem angielskim, w ogóle nie myśląc po polsku. Dlatego angielski dla dzieci jest planowany nieco inaczej, niż dla dorosłych.

Nauka angielskiego u dzieci – jak się zaczyna?

Zajęcia prowadzone przez native speakerów, w których uczestniczą najmłodsze dzieci, kładą nacisk głównie na mówienie, by dziecko zapoznawało się z językiem. Język angielski jeśli chodzi o gramatykę, jest najłatwiejszy do nauczenia, jeśli robi się to intuicyjnie. Wynika to z faktu, że w języku angielskim nie ma skomplikowanych zasad, które trzeba koniecznie poznać, by móc się efektywnie komunikować i podświadomie wiedzieć, że mówi się poprawnie. Dlatego dzieci zaczynające naukę angielskiego wcale nie muszą zwracać uwagi na teorię gramatyki. To tylko spowalnia proces nauki i sprawia, że dorosła osoba ucząca się w ten sposób, nie potrafi się komunikować. Dziecko zaczynające od małego, nie będzie miało tego problemu. To naprawdę bardzo dobra decyzja, jaką może podjąć każdy rodzic.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%