Zamknij

Faktoring a płynność finansowa

art. sponsorowany + 08:11, 31.01.2024 Aktualizacja: 08:11, 31.01.2024 ok. 3 min. czytania

Jaki terminal płatniczy wybrać? Poznaj kilka ważnych wskazówek!

Prawdą jest, że płatności mobilne w Polsce stają się coraz powszechniejsze. Prawdą jest i to, że biznes musi podążać za upodobaniami klientów. Niestety, nie istnieje jedno uniwersalne rozwiązanie do obsługi kart zbliżeniowych. Jaki terminal płatniczy wybrać, żeby na tym nie stracić? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Bankowe terminale płatnicze dla firm

To, jaki terminal płatniczy wybrać w 2024, może zależeć od banku, w którym ma się konto firmowe. Rzecz w tym, że samo urządzenie nie wystarczy do prowadzenia transakcji zbliżeniowych. Bez komunikacji z bankiem nie będzie można z czegoś takiego korzystać. Dlatego różne instytucje finansowe umieściły terminale płatnicze dla firm w swoim portfolio usług. Chcesz wiedzieć, jak Twój bank wypada na tle konkurencji? Porównaj oferty. Sprawdź wiarygodny ranking terminali płatniczych w Polsce. Jest dostępny na stronie https://www.firmowakasa.pl/ranking-terminali-platniczych/.

Powyższe oznacza, że terminal do transakcji zbliżeniowych może być dostarczony bezpośrednio przez bank. Wiążą się z tym pewne plusy, ale zdarzają się i mankamenty.

Dlatego niejeden przedsiębiorca postanowił zmienić swoje konto. W końcu lepszy pakiet usług na przestrzeni roku może przynieść bardzo duże korzyści dla restauracji albo sklepu odzieżowego na przykład. Warto więc dokładnie porównać wszystkie oferty bankowych terminali, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Tani terminal płatniczy

Na rynku jest wiele ofert i każda z nich ma coś do zaoferowania. Bez wątpienia jednym z większych plusów jest ekspresowe rozliczenie. Oznacza to, że pieniądze z konta klienta trafią do firmy szybko i bez zwłoki. Inną kwestią jest dynamiczna wymiana walut (DCC). To bardzo przydatne narzędzie w przypadku transakcji międzynarodowych. Aby pełna kontrola nad finansami firmy była jeszcze sprawniejsza, z pewnością przyda się profesjonalny terminal płatniczy z aplikacją. Łatwy w obsłudze interfejs, lista stałych klientów, możliwość instalacji na telefonie. To wszystko mają tylko najlepsze oferty terminali płatniczych. Jakieś minusy?

No cóż, koszty dzierżawy oraz prowizje nie dla wszystkich mogą okazać się kuszące. Choć nie trzeba wydawać fortuny na samo urządzenie do płatności mobilnych, skumulowane opłaty bankowe potrafią stać się dość sporym obciążeniem. W efekcie przedsiębiorcy podnoszą ceny, a to może oznaczać problem. Zwłaszcza na mocno konkurencyjnym rynku. Dziś wybór terminala płatniczego dla firmy to bardziej kwestia warunków umowy, aniżeli samej technologii.

Jaki terminal płatniczy wybrać dla gastronomii?

Skoro już mowa o technologii, stacjonarne terminale płatnicze są przydatne w sklepach odzieżowych. W restauracji tymczasem urządzenia przenośne to bardziej praktyczne rozwiązanie. Oczywiście można jedno i drugie połączyć w cały system do płatności zbliżeniowych. Niemniej nawet pojedyncze mobilne urządzenie płatnicze pozwala na większą elastyczność. To nieocenione narzędzie pracy w gastronomii, ale i mała księgarnia może na tym skorzystać. Wystarczy podejść do klienta i dokonać transakcji bezpośrednio przy regale. A nuż dzięki temu kupi o jeden kryminał więcej.

W każdym razie przenośny terminal płatniczy musi mieć mocne baterie, aby dało się pracować cały dzień na jednym ładowaniu. Powinien też być stosunkowo niewielki, ponieważ noszenie go non stop nie jest zbyt wygodne. Wie o tym każda kelnerka. Lekki terminal płatniczy dla gastronomii z dobrym pakietem usług bankowych to na pewno dobry krok.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%