Zamknij

Wiaty śmietnikowe jako nieodzowny element krajobrazu

13:56, 22.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:57, 22.06.2022

Na prywatnej posesji, na osiedlach domków jednorodzinnych czy w obrębie wspólnoty mieszkaniowej – wiaty śmietnikowe są coraz częściej obecne. Oczywiście, są ku temu powody. Chcesz wiedzieć jakie?

Podstawowe zalety wiat śmietnikowych

Powoli kończą się czasy, w których rozsypujące się śmietniki i nieprzyjemny zapach stanowią element krajobrazu w miastach i nie tylko. Boksy śmietnikowe służą właśnie temu, aby takim okropnościom zapobiec i po prostu zaprowadzić porządek, na który wszyscy zasługujemy. Dzięki temu codzienne życie na osiedlu z miejsca staje się przyjemniejsze, zwłaszcza dla tych, którzy mają okna usytuowane w pobliżu strefy odpadowej.

W gruncie rzeczy, na pierwszy rzut oka wiatę śmietnikową można pomylić z garażem wolnostojącym i wiesz co? Niektórzy rzeczywiście decydują się trzymać w nich rożne sprzęty, w tym rowery. Dzieje się tak, ponieważ zadaszenie wiaty – cynkowane ogniowo – zapewnia odporność na warunki atmosferyczne, a system zamykania na klucz wystarczy, aby uchronić sprzęt przed kradzieżą. Zdarzają się i takie przypadki, że wewnątrz boksu umieszczane są specjalne ramy, aby móc bez przeszkód przymocować do nich rower, żeby się przypadkiem nie przewrócił. To oczywiście indywidualne inicjatywy lokalnych gospodarzy, niemniej pokazują one, że postawienie wiaty to dobra decyzja strategiczna.

Altany śmietnikowe: zabudowa i wymiary

Warto wspomnieć, że solidna, pancerna wręcz zabudowa o profilu zamkniętym utrudnia dostęp zwierzętom, które mogą chcieć sobie poszperać w odpadach i przy okazji narobić nocą hałasu, o bałaganie już nie wspominając. Za to dostęp dla służb porządkowych jest całkiem łatwy, dzięki czemu pracownicy MPGK szybko radzą sobie z opróżnianiem śmieci z zestandaryzowanej wielkości kontenerów, których wewnątrz wiaty może znaleźć się kilka.

To oczywiście zależeć będzie od wymiarów, jakie zostaną zamówione. Wiata śmietnikowa może być całkiem mała i wynosić zaledwie 2 metry na 2, co jednak w zupełności wystarczy na zaspokojenie potrzeb pojedynczego gospodarstwa domowego. W przypadku osiedli mieszkaniowych można zdecydować się na wiatę dwukrotnie większą. Zakup dwóch boksów 4x4, dajmy na to, i rozmieszczenie ich w praktycznych punktach może okazać się najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla bloku, w którym mieszka kilkanaście rodzin z dziećmi. Tak naprawdę nie ma jednego, uniwersalnego układu. Wszystko zależy od danej lokalizacji i potrzeb mieszkańców.

Nowoczesne wiaty śmietnikowe: estetyka

Oprócz walorów praktycznych, altana śmietnikowa e znaczenie estetyczne. Może też przyczynić się do podkreślenia architektonicznego stylu, jaki dominuje w danej lokalizacji. Z racji tego, że elementy drewniane są ostatnio w modzie, i wygląd wiaty śmietnikowej powinien nawiązywać do tego trendu.

Konstrukcja wiat to przeważnie te same materiały, z których korzysta się przy projektowaniu garaży. Zastosowanie zarówno konstrukcji stalowej, jak i paneli z tworzyw sztucznych pozwala dostosować wzornictwo do panującego otoczenia. Tak więc wiata śmietnikowa może śmiało składać się z elementów drewnopodobnych, nie tracąc przy tym na stabilności i wytrzymałości na czynniki pogodowe, jak i uszkodzenia mechaniczne. Nie wierzysz? Zerknij a stronę https://www.maritom.pl/oferta5/wiaty-smietnikowe.html i przekonaj się sam.

Wiaty śmietnikowe przeznaczone dla przemysłu

Każdy producent wiat śmietnikowych wie, że również i przedsiębiorcy potrzebują typowych pojemników na śmieci oraz solidnych konstrukcji do ich przechowywania. Dlatego nikogo nie dziwi już fakt, że w sektorze przemysłowym na terenie całego kraju można spotkać estetyczne rozwiązanie związane z gospodarką odpadową. Takie podejście do sprawy jest nie tyle oznaką dobrego zarządzania, co również naszej społecznej dojrzałości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%