Zamknij

Wózek widłowy elektryczny - najważniejsze parametry

14:42, 25.05.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:44, 25.05.2020
Skomentuj

Wózki widłowe elektryczne są nie tylko świetną alternatywą dla „widlaków” spalinowych, ale powoli zaczynają dominować na rynku pojazdów magazynowych. Wiele modeli ma takie same najważniejsze parametry jak najbardziej wytrzymałe wózki spalinowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wózki widłowe elektryczne zasilane są wielokrotnie ładowalnymi akumulatorami. Sceptycy zauważają, że akumulatory wymagają wymiany, podczas gdy praca z wózkami spalinowymi przebiega w sposób nieprzerwany. Obecnie sprzedawane pojazdy elektryczne wyposażone są jednak w akumulatory, które z powodzeniem wystarczają na co najmniej 8 godzin nieustannej pracy (czyli jedną zmianę pracowniczą). Do zakupu elektrycznych wózków widłowych przekonują także inne argumenty.

Wózek widłowy elektryczny – zalety wynikające z braku emisji spalin

Troska o środowisko jest coraz bardziej zauważalna w przeróżnych gałęziach gospodarki. Wiele przedsiębiorstw stara się stosować takie technologie produkcyjne, które będą wytwarzały mniejsze ślady węglowe. Starania te dotyczą także wyboru sprzętów, które są potrzebne do wykonywania codziennych prac.

Nie inaczej sytuacja wygląda z pojazdami magazynowymi. Pod względem zasilania wózek widłowy elektryczny jest jednym z trzech rodzajów pojazdów – obok urządzeń sterowanych manualnie oraz wózków wyposażonych w silniki elektryczne. Te ostatnie, zasilane na benzynę, gaz lub olej napędowy, nie tylko szkodzą środowisku, ale w wielu przypadkach są mniej praktyczne.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy spalinowe nie mogą pracować w magazynach-chłodniach. Ponadto nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z żywnością niepakowaną – np. warzywami i owocami. Emitowane spaliny zatruwają pożywienie, a najnowsze badania wskazują, że znacznie przyspieszają też procesy starzenia się. Powyższe fakty wyraźnie pokazują przewagę, jaką mają wózki widłowe elektryczne nad pojazdami spalinowymi.

Wózek elektryczny a spalinowy – opłacalność użytkowania

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest cena. Nie tylko zakupu, ale też związana z eksploatacją danego pojazdu. Wózki spalinowe najczęściej mają silniki benzynowe lub diesla (rzadziej na LPG). Tankowanie w tym wypadku jest dużo mniej opłacalne względem ładowania akumulatorów. Naładowana bateria wystarcza do pracy przez co najmniej osiem godzin, a po tym czasie wystarczy wymienić zużyty akumulator na wcześniej naładowany. W rezultacie można stwierdzić, że wózki elektryczne wymagają niższych kosztów eksploatacyjnych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

IzzerIzzer

0 0

My mamy również sporo wyposażenia magazynowego ze sklepu Skladuj24, co znacząco poprawia wydajność pracy. 10:30, 29.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%