Zamknij

Kredyt konsolidacyjny online - jak skonsolidować swoje zobowiązania w jedno?

14:07, 12.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:07, 12.02.2021

Polacy zaciągają coraz więcej kredytów, a same banki uznają nas za wiarygodnych kredytobiorców. Okazuje się jednak, że kilka zobowiązań koniecznych do spłaty w comiesięcznych ratach, bardzo często wywołuje utratę płynności finansowej.

Kredyt konsolidacyjny jest wsparciem dla tych klientów, którzy chcą rozpocząć proces oddłużania. Sprawdź, jak zaciągnąć takie zobowiązanie przez internet na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny .

Kredyt konsolidacyjny - istota działania

Kredyt konsolidacyjny zaciągany jest nie tyle po to, by uzyskać dodatkowe środki pieniężne, ale raczej w celu oddłużania. Chodzi o to, by łączyć co najmniej kilka zobowiązań w jedno i w ten sposób uzyskać jeden kredyt na lepszych warunkach.

Na kredytobiorców, którzy skorzystają z konsolidacji, czeka szereg korzyści. Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny jest tańszy, a klient banku może wręcz generować oszczędności. Przypomnijmy, że kredyty brane jeszcze kilka lat temu były znacznie droższe, zaś konsolidacja uwzględnia te bieżące oferty kredytowe z niższym oprocentowaniem.

To nie wszystko, bo konsolidacja pozwala odzyskać zdolność kredytową, przez co kredytobiorca może wziąć dodatkowe środki na dowolny cel. Ważne jest także to, że konsolidacja kredytów usprawnia sam proces spłaty, bo od teraz klient banku współpracuje tylko z jedną instytucją, reguluje jedną, comiesięczną ratę i to w jednym terminie. Tak znacznie lepiej można zarządzać własnym budżetem.

Jak skonsolidować kredyt?

Wszyscy, którzy posiadają co najmniej kilka różnych zobowiązań bankowych, mogą w łatwy sposób je połączyć. Dzisiaj instytucje bankowe oferują przede wszystkim kredyt konsolidacyjny online, by proces ubiegania się o takie wsparcie mógł odbywać się przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. To wygodna, ale i w pełni bezpieczna opcja, tym bardziej w czasach pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest społeczna izolacja.

W pierwszej kolejności należy wybrać co najmniej kilka różnych ofert banków na Totalmoney. To dlatego, że każdy kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się innymi warunkami współpracy, jest mniej bądź bardziej opłacalny. Na uwadze trzeba mieć także inne potrzeby, oczekiwania i możliwości spłaty samego kredytobiorcy.

By wybrać najlepszą, dopasowaną indywidualnie opcję, warto skorzystać z rankingu kredytowego. Takie zestawienie wskaże nie tylko kredyty, które można brać online, ale także porówna ich oprocentowanie, wysokość rat, czas współpracy z bankiem czy inne, dodatkowe koszty, z jakimi musi liczyć się przyszły klient danego banku. Co ważne, nie każda konsolidacja jest opłacalna. Może okazać się, że nowe zobowiązanie będzie generować jeszcze większe opłaty, aniżeli kredyty spłacane na dotychczasowych warunkach. Nowy bank może pobierać wysoką prowizję za udzielenie konsolidacji czy też żądać wykupienia ubezpieczenia bądź prowadzenia płatnego konta do obsługi zobowiązania.

O czym musi pamiętać potencjalny kredytobiorca? Rankingi kredytowe są jak najbardziej korzystne, natomiast nigdy nie dadzą konkretnej odpowiedzi w zakresie wyboru tego najlepszego zobowiązania. To dlatego, że uwzględniają tylko ogólne, poglądowe dane, nigdy zaś nie przedstawiają ofert dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. To dlatego, że taka propozycja zostaje wydawana dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej wnioskującego o kredyt konsolidacyjny. Trzeba wiedzieć, że żaden bank nie udzieli konsolidacji bez sprawdzenia wiarygodności i wypłacalności swojego klienta. To dlatego zawsze żądane jest zaświadczenie o dochodach, generowany jest też raport BIK oraz sprawdzane wpływy na konto. Istotna jest też historia kredytowa, a jeśli klient posiada zadłużenie bądź w przeszłości opóźniał płatności comiesięcznych rat, raczej nie ma szans na współpracę z instytucją bankową w ramach konsolidacji posiadanych zobowiązań.

Kiedy bank, w którym chce się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, zostanie wybrany, pozostaje już tylko złożenie elektronicznego wniosku o przyznanie takiego zobowiązania. We wniosku należy wskazać nie tylko dane osobowe, ale też kredyty, jakie mają zostać połączone. Wskazane mogą zostać różne zobowiązania bankowe, łączyć można tylko te zaciągnięte w bankach, zaś pożyczki i inne produkty pozabankowe nie mogą ulec konsolidacji.

Po odpowiednim wypełnieniu wniosku kredytowego następuje natychmiastowa weryfikacja. Niektóre banki realizują uproszczoną analizę zdolności kredytową, dzięki czemu kredyt konsolidacyjny może zostać uruchomiony jeszcze tego samego dnia. Nowy bank spłaca wskazane kredyty i ustanawia jeden, połączony, z tylko jednym terminem spłaty i jedną ratą.

Konsolidacja kredytów nie jest procesem trudnym, bo to zadanie realizuje tak naprawdę wybrany bank. Warto rozpoczynać współpracę z instytucją, w jakiej kredytobiorca nie posiada jeszcze żadnych zobowiązań. Najczęściej to nowym klientom proponowane są najlepsze warunki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%