Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

W sieci krąży nowa "Lista Grzechów". Czy z takich rzeczy trzeba się spowiadać?

D.W. 17:00, 26.05.2021
1 Wczytując się w treść artykułów można dowiedzieć się m.in. tego, że obecnie za grzech uznawany jest hejt w internecie. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com Wczytując się w treść artykułów można dowiedzieć się m.in. tego, że obecnie za grzech uznawany jest hejt w internecie. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com

W internecie krąży "zaktualizowana lista grzechów", z których należy się spowiadać. Komentarz w sprawie wydała Diecezja Warszawska. O co konkretnie chodzi?

W ostatnich dniach wiele serwisów informacyjnych opublikowało na swoich portalach informację, z której wynikało, że Penitencjaria Apostolska - tzw. Trybunał Pokuty, czyli najwyższy sąd kościelny rozpatrujący sprawy sumienia. - opublikowała zaktualizowaną listę grzechów, z jakich trzeba się spowiadać.

Taką wiadomość przekazał m.in. dziennik Fakt.

Wczytując się w treść artykułów można dowiedzieć się m.in. tego, że obecnie za grzech uznawany jest hejt w internecie, a także oszustwa dokonywane w sieci. Według portalu grzechem ma być również bogacenie się, czy produkowanie niezdrowej żywności.

- Ale to nie wszystko. Z informacji medialnych wynika, że spowiadać powinniśmy się też nie tylko z seksu pozamałżeńskiego, ale także tego uprawianego z zabezpieczeniami, czyli np. z użyciem prezerwatywy czy stosując tabletki antykoncepcyjne, a także z "używania zabawek erotycznych oraz oglądania filmów pornograficznych

- piszą dziennikarze Faktu.

Serwisy internetowe podają też, że prawo kanoniczne wzięło się też za pedofilię. Osoby dopuszczające się takich czynów muszą teraz pamiętać o wyznaniu księdzu swoich zaburzeń seksualnych.

W sprawie listy grzechów dziennikarze skontaktowali się jednak z Archidiecezją Warszawską. Fakt informuje, że informacje podawane przez media są nieprawdziwe, a żadna aktualizacja listy grzechów w ostatnim czasie nie miała miejsca.

- To jest fejk, który co kilka lat wraca na łamy nierzetelnej prasy. Penitencjaria nie wydaje takich dokumentów - poinformował dziennik ks. Przemysław Śliwiński.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ludzie ludzie

3 2

w toruniu zmarl ojciec ojca co za durny kraj jezusek krol polski marejka krolowa polski joroslaw krol pisowski !

19:44, 26.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%