Kiedy zaczynaliśmy pisać o kandydatach na włodarzy miast, w Radzionkowie chęć kandydowania wyraził tylko obecny burmistrz Gabriel Tobor. Teraz wiadomo już, że przynajmniej jedna osoba stawi mu czoła. To Justyna Janiczek z KWW Wspólny Radzionków.
To ugrupowanie powstało na bazie Naszego Radzionkowa, Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ale są i nowe osoby.
- Stawiamy na Justynę Janiczek. To pierwsza w historii naszego miasta kobieta, która wystartuje w wyborach na burmistrza – mówi Karol Majewski, jeden z założycieli Wspólnego Radzionkowa.
Justyna Janiczek jest radzionkowianką z dziada pradziada. Jednym z jej przodków jest Jan Kużaj. Był pracownikiem magistratu, w czasie II wojny światowej działał w konspiracji. Został powieszony przez Niemców w lutym 1942 roku. Dziś jest patronem jednej z ulic Radzionkowa.
Kandydatka ukończyła Politechnikę Śląską w Gliwicach i ma tytuł magistra inżyniera zarządzania. Od ponad 6 lat pracuje w kancelarii prawnej, gdzie zajmuje się nie tylko klientami indywidualnymi, ale też kwestiami związanymi z pracą jednostek budżetowych. Wcześniej pracowała w rodzinnym domu dziecka i prowadziła działalność gospodarczą.
- Udzielam się społecznie, od kilku lat angażuję się w działalność rady rodziców w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzionkowie – mówi Justyna Janiczek.
- Kandyduję ponieważ mam świeże pomysły i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów miasta, mające podnieść jakość życia mieszkańców. To ich potrzeby są dla mnie bardzo ważne i obiecuję regularne informowanie ich o postępach i planach na przyszłość – podkreśla kandydatka.
Czytaj też:
Poseł składa interpelację w sprawie przebiegu drogi S11
Magda Gessler w Tarnowskich Górach. Kuchenne rewolucje
Nauczycielka z Tarnowskich Gór potrzebuje pomocy
Morderstwo w Tworogu. Zabił, bo chciała od niego odejść
[ZT]47819[/ZT]
8 23
A co to za ptica ? Nasza czy cudzo ? Kaj oma i opa rodzeni ? Po Kim to ?
16 7
No wreszcie świeży powiew a nie stare POstwo
8 6
Tylko udzielanie się np. w radzie rodziców to słaby, można powiedzieć niezauważalny powiew.
Nawet jeśli jest złotą kobietą, to w wyborach trzeba być jednak w jakimś stopniu rozpoznawalnym.
5 0
Myślę że do PIStwem się brzydzi.
15 4
Święty Gabryś od biblii pewnie już się trzęsie
1 15
Do dupy z takim babskiem
7 0
Nawet jej nie znasz,póknij się w ten łeb
3 2
Dlaczego tak wulgarnie??
3 11
Broń nas panie Boże od Adwokatów radców prawnych i tym podobnym
1 2
Szanowna redakcjo proszę o zadziałanie aby uspokoić psa z francuskiej 22 na przyjaźni -parter- ten pies nie daje żyć ,wielki wilczur szczeka rano wieczorem po południu
3 0
Święta racja
0 1
Ciekawe ile jest prawdy z tym przodkiem? Jakieś dowody?
1 1
Czyli kompetencje zerowe. Naprawdę nie mogli znaleźć kogoś innego kto byłby alternatywą dla Tobora?
0 0
Bardzo dobrze, że startuje kobieta może ograniczy tych dzisiejszych cwaniaków
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz