Zamknij

W Andaluzji zmiany. Ośrodek kultury przeszedł remont, ma też nowego szefa [FOTO]

64%
29%
17:17, 28.08.2024 ok. 1 min. czytania
Na zdjęciu dyrektor Małgorzata Szendzielorz podczas jubileuszu Zespołu Forte i Kabaretu Jestem z Piekar Śląskich. Fot. Archiwum Andaluzji Na zdjęciu dyrektor Małgorzata Szendzielorz podczas jubileuszu Zespołu Forte i Kabaretu Jestem z Piekar Śląskich. Fot. Archiwum Andaluzji

W ostatnim czasie Ośrodek Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich przeszedł remont. Jednak to nie jedyna zmiana jaka zaszła w instytucji. 25 sierpnia nowym dyrektorem „Andaluzji” została bowiem Małgorzata Szendzielorz.

Małgorzata Szendzielorz z Ośrodkiem Kultury „Andaluzja” związana jest od 1997 roku, czyli od momentu, kiedy instytucja przestała być placówką kopalnianą, a stała się miejską. Początkowo była instruktorem, potem specjalistą ds. kadr, koordynatorem, a w ostatnim roku p.o. dyrektora, po tym jak Piotr Zalewski odszedł na emeryturę.

Jednym z przedsięwzięć jakich podejmowała się w ostatnim czasie dyrektor Szendzielorz, był generalny remont wnętrz ośrodka kultury. Niektóre prace należało pilnie wykonać, ponieważ w styczniu w ośrodku doszło do awarii centralnego ogrzewania, w wyniku której zalało nowy parkiet w sali widowiskowej, wiatrołap i pomieszczenia biurowe.

Remont objął wnętrze całej "Andy". W wejściu głównym wymieniono kafelki i postawiono nowe ścianki gipsowe, odświeżono sale zajęciowe, cyklinowano parkiety, schody i poręcze. W sali widowiskowej zamontowano ścianki akustyczne i ozdobne, ochronne panele ścienne. Remont wykonano przy wykorzystaniu środków z miejskiego budżetu oraz z ubezpieczenia.

Czytaj także: 

Tarnowskie Góry. O krok od tragedii przy ul. Pokoju. Policjanci wyważyli…

Kobiety nie chcą rodzić w szpitalu w Tarnowskich Górach

Kto może dostać wojskowe stypendium? Czasu jest niewiel

Przyjadą do nas zawodnicy Górnika Zabrze

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 29%
nie podoba mi się 64%
śmieszne 0%
szokujące 7%
przykre 0%
wkurzające 0%
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%