Zamknij

Kapsuła czasu na rynku w Radzionkowie

16:51, 25.05.2020 | ek
Skomentuj Fot. UM Radzionków
REKLAMA

W Radzionkowie na nowo wybudowanym rynku zostanie zakopana kapsuła czasu. Każdy mieszkaniec miasta może mieć wpływ na to, co będzie zawierała.

Zwykle kapsuły czasu mają formę pojemnika zawierającego drobne przedmioty będące świadectwem epoki. Bywa że zawierają też wiadomość dla przyszłych pokoleń. Kapsułę umieszcza się w jakimś bezpiecznym miejscu i często zastrzega, po ilu latach można ją otworzyć. Tak jest właśnie w Radzionkowie - otwarcie ma nastąpić po 50 latach.

W kapsule czasu znajdą się między innymi utrwalone w postaci cyfrowej (zapisane na płycie CD, pendrive, dysk) zdjęcia przedstawiające mieszkańców Radzionkowa. Dlatego władze miasta zapraszają mieszkańców do przesłania fotografii swojego wizerunku bądź swojej rodziny, członków organizacji pozarządowych, itp. Do fotografii należy dołączyć takie informacje jak: imię i nazwisko osób znajdujących się na zdjęciu, czas i miejsce wykonania fotografii, ewentualnie krótki opis.

W kapsule znajdą się też najlepsze prace dzieci, młodzieży i dorosłych z Radzionkowa, którzy wezmą udział w konkursie "Jak będzie wyglądał Radzionków za 50 lat". Konkurs ma dwie kategorie: plastyczną i literacką.

Zdjęcia i prace konkursowe należy dostarczyć do 14 czerwca 2020 roku do Urzędu Miasta Radzionków drogą elektroniczną na e-mail: [email protected] Uwaga, każda osoba może przesłać maksymalnie 5 fotografii.

Regulamin konkursu i zasady udostępniania zdjęć zostały zamieszczone na oficjalnej stronie miasta.

(ek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Somsiod Somsiod

1 2

Komu to poczebne? Lonym becka wina cider styknie 🤣 18:00, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz