Zamknij
REKLAMA

W GCR Repty ruszyła rehabilitacja pocovidowa. Dla pacjentów po koronawirusie będzie 50 łóżek

18:45, 14.04.2021 | E.K.
Skomentuj Fot. GCR Repty
REKLAMA

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” ruszyły przyjęcia osób, które przeszły koronawirusa i wymagają rehabilitacji. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z pomocy, muszą mieć skierowanie od lekarza.

- Jesteśmy pierwszym na Śląsku i jednym z pierwszych w kraju ośrodków rehabilitacyjnych gotowych do realizacji ogłoszonego przez ministra zdrowia programu rehabilitacji - poinformowała dyrekcja GCR „Rety”. - Mamy odpowiednie kadry, zaplecze oraz doświadczenie, bo od końca ubiegłego roku, jako pierwszy ośrodek na Śląsku wdrożyliśmy rehabilitację pocovidową dla pacjentów kierowanych tu m.in. z ośrodków leczenia chorób płuc.

GCR chce rozszerzyć ofertę. - Oprócz tego, że rehabilitujemy pacjentów stacjonarnie, zamierzamy to robić w dziennym ośrodku, chcemy też otworzyć poradnię, rehabilitować ludzi w domu – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR „Repty”.

W ośrodku w Reptach będzie 50 łóżek dla pacjentów po koronawirusie. Podobne miejsca powstają również w szpitalu płucnym w Pilchowicach i Centrum Rehabilitacji i Reumatologii w Ustroniu.

"Narodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z poleceniem ministra zdrowia, przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Za każdy dzień leczenia NFZ zapłaci 188 zł. Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19" - informuje NFZ.

[ZT]30676[/ZT]

 

(E.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ChochlikChochlik

2 2

Pani Basia zarządza tym oddziałem ze swojego pokoju w GCR 13:02, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%