Zamknij

Czy zapadlisko zagraża hali w Tarnowskich Górach? Geolodzy rozpoczęli odwierty

18:28, 13.09.2022 . Aktualizacja: 19:06, 13.09.2022
Skomentuj Czy zapadlisko zagraża hali w Tarnowskich Górach? Geolodzy rozpoczęli odwierty. Fot. Jarosław Myśliwski Czy zapadlisko zagraża hali w Tarnowskich Górach? Geolodzy rozpoczęli odwierty. Fot. Jarosław Myśliwski

Dzisiaj rozpoczęły się odwierty przy Hali Sportowej w Tarnowskich Górach. Geolodzy szukają przyczyny powstania zapadliska przy obiekcie.

W ubiegły czwartek Tarnowskie Góry nawiedziła ulewa stulecia. Zatopiony został m.in. parking techniczny, skąd dostarczany jest sprzęt na arenę główną do hali sportowej. W ciągu 15 minut utworzyło się tam rozlewisko o głębokości 1 metra.

W czasie usuwania zalewiska, zapadła się ziemia przy studzience kanalizacyjnej, mającej za zadanie odprowadzanie deszczówki. Całe szczęście nie ucierpiał żadne ze strażaków biorących udział w akcji.

 – Zapadlisko jest na tyle duże, że straż zdecydowała o ewakuacji osób przebywających w hali sportowej – mówi Michał Fajer, prezes AIG w Tarnowskich Górach.

Zarząd AIG w porozumieniu z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM w Tarnowskich Górach i powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego w Tarnowskich Górach zdecydował o zamknięciu hali sportowej do chwili wyjaśnienia przyczyn powstania zapadliska.

– Mam w pamięci to, że Tarnowskie Góry mają specyficzną budowę geologiczną i trzeba się liczyć z ryzykiem powstania zapadlisk, które mogą zagrażać budynkom – wyjaśnia prezes Fajer.

Czy zapadlisko zagraża hali w Tarnowskich Górach? Geolodzy rozpoczęli odwierty

Zlecono wykonanie ekspertyzy mającej na celu wyjaśnienie przyczyn powstania zapadliska i przygotowania rekomendacji, jakie prace dalej podjąć. Trwają odwierty, w sumie będą wykonane trzy na głębokość 30 metrów.

– Chcemy dowiedzieć się, czy są tam pustki, które trzeba by było wypełnić, czy też wystarczy zasklepić zapadlisko, które powstało na powierzchni – mówi Michał Fajer. 

Ekspertyza ma być gotowa pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.  

– Na razie pierwszy odwiert daje nadzieje, że nie ma tam dużego zagrożenia dla samego obiektu i przypuszczalnie jest on bezpieczny w eksploatacji. Jednak musimy poczekać do czasu wykonania wszystkich odwiertów. Nie wiadomo, czy mimo wszystko nie będą potrzebne jakieś drobne korekty i wypełnienia – mówi prezes AIG.

[WIDEO]540[/WIDEO]

Czytaj też:

Tarnowskie Góry. Powódź błyskawiczna. Dziura obok hali sportowej. Obiekt zamknięty

Zalane Tarnowskie Góry. Samochody utknęły na rondzie

[ZT]37765[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

❤️🇵🇱🌹❤️🇵🇱🌹

3 5

Neokumuniści LGBTKUKU przerabiają świat na swoją modłę, likwidując biedę po swojemu, wprowadzając genderyzm, aborcję i eutanazję. A na skutek zakazu używania kopalin, wszystkich ubogich poprostu zamrożą bądź zagłodzą, jak wyraziła się pewna Niemka w parlamencie europejskim. 04:24, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

TG dziury TG dziury

1 5

I co, wystarczył jeden władek by wyleczyć Europę z bajek o zielonej energii. Się pytam, gdzie wasza fotowoltanika, śmigiełka i inne bzdury, gdzie?! Będziemy palić czym się da !
04:53, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

geologiageologia

5 0

Czy tutaj Urząd Miejski i ich specjaliści wskażą znów jako winną geologię. I znów nikt nie poniesie winy , a poszkodowani są przecież wszyscy mieszkańcy i klienci hali sportowej. Jakoś pachnie to Odrą i śniętymi rybami. 14:02, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%